Analog - Dijital karşılaştırıcı devresi

MuratMh

Üye
Merhabalar, forumda yeniyim aynı zamanda elektrik - elektronikte de yeniyim, o yüzden soracağım belki saçma soruyu maruz görün lütfen.

Geçtiğimiz günlerde öğretmenim bana Analog - Dijital Karşılaştırıcı OP-AMP devresi yapmamı söyledi ayak üstü ve ikimizin de acelesi olduğu için detayları soramadım, nasıl olsa şemayı bulur internetten yaparım diye, ancak internette "Analog - Dijital karşılaştırıcı OP-AMP devresi" adı altında bir devre bulamadım ancak karşılaştırıcı op-amp devresi var. Sizce hocam ne demek istedi?

Kimi kendinde değil, kimi sınıfta değil, kimi bu dünyada değil, kimi bu evrende değil !
Sizce hangi kategoriden bu genç arkadaş ?

Ben yazınca çıkıyor nasılsa, sanırım google sana taktı :) hocaya aynısını de şimdi müsaitim sorularım var ve direk say hepsini sor, ingilizce yazınca da çıkıyor.

Analog bilgi ile dijital bilgi doğrudan karşılaştırılamaz. İki analog bilgi veya iki dijital bilgi karşılaştırılabilir. Öğretmeninin sorduğu (ya da sormak istediği) analog-dijital dönüştürücü (çevirici) op-amp olmalı. Bu şekilde ara.

Megep modüllerinde yeterli bilgi var.
http://www.megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Mikrodenetleyici Ile Analog İşlemler.pdf

Sent from my GT-I9500 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri