Altus buzdolabı soğutma yapmıyor.

Altus buzdolabı"AL365NF"yeni paketten açtık montajı yetkili servis yaptı,dün fişini prize taktım 24 saat oldu soğutma yapmıyor. Servisi çağırdım sözde bugun gelecekti gelmedi.tekrar servisi aradım dedi,buzdolabı nın fişini çekin 5 dk bekle ayarını maksimum yap fişi tak olur dedi aynen yaptım yinede soğutmuyor, acaba niye yada neden soğutmuyor yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
1-Fişi taktığınız prizde elektrik var mı?
2-Buzdolabı iç aydınlatma yanıyor mu?
3- Kompresör çalışıyor mu? yoksa fişe taktıktan birsüre sonra tık diye bir ses mi geliyor?
4- Buzdolabı yatay olarak nakledildikten sonra çalıştırılmadan önce enaz 3-4 saat beklemek gerekiyor, bu süre beklendi mi?

1-Fişi taktığınız prizde elektrik var mı?
2-Buzdolabı iç aydınlatma yanıyor mu?
3- Kompresör çalışıyor mu? yoksa fişe taktıktan birsüre sonra tık diye bir ses mi geliyor?
4- Buzdolabı yatay olarak nakledildikten sonra çalıştırılmadan önce enaz 3-4 saat beklemek gerekiyor, bu süre beklendi mi?
Nor

Nor ne demek?

Evet elektrik var.dolabın lambaları yanıyor.motordan ses geliyor.yani herşey normal gibi geliyor ama hem alt hemde üst soğutmuyor.

Hem alt hemde üst bölme soğutmuyor ise ihtimaller;
Termostat kapalı kalmıştır. Termostat 1'den 5'e kadar numaralar olmalı. Numara arttıkça soğutma artar yazın sıcakta en az 4'e ayarlanmalı.
Diğer ihtimal dolap darbe almış soğutma devresindeki gaz boşalmıştır. Nofrost olduğundan dondurucu bölme sensörlerde problem olabilir, başka da ihtimal aklıma gelmiyor.

Ben de gaz kaçmış diyecektim ustam. Yaşlıuzman abimiz söyledi.

Hem alt hemde üst bölme soğutmuyor ise ihtimaller;
Termostat kapalı kalmıştır. Termostat 1'den 5'e kadar numaralar olmalı. Numara arttıkça soğutma artar yazın sıcakta en az 4'e ayarlanmalı.
Diğer ihtimal dolap darbe almış soğutma devresindeki gaz boşalmıştır. Nofrost olduğundan sensörlerde problem olabilir, başka da ihtimal aklıma gelmiyor.
Bende öyle tahmin ediyorum. Ama darbe filan yok yeni açıldı paketten, servis Montaj yaptı.fişi taktı bir müddet sonra baktım soğutmuyor. Haber verdim servise gelecek dediler.

Kafanıza takmayın. Yarın gelsinler bir bakın arıza neredeymiş. Sonra burada da paylaşırsınız. Geçmiş olsun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri