1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

Alternatörlerin paralel bağlantısı

Konusu 'Mesleki Yardımlaşma' forumundadır ve omer_kocaaslan tarafından 29 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. omer_kocaaslan

omer_kocaaslan Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Merhabalar enterkonnekte sisteme bağlantı sırasında veya iki generatörü paralel bağlarken senkrononskoptaki açı değeri 30 derece olduğunda bağlantı yapılabiliyor ama bakıldığında 30' çok büyük bir değer bağlantı yapılınca aynı isimli fazlar tam olarak üst üste binmiyor yani aynı fazlar arasında akım geçişi olur diye düşünüyorum .fakat bu açı değerinde bağlantı yapılınca fazlar kendiliğinden üst üste biner mi?Diğer bir konu ise aynı adlı fazlar arasındaki açısal farkı yok etmek için mekaniksel güç haricinde kapasitif veya endüktif yük bağlanarak faz başlangıç noktasını kaydırma gibi bir teknik uygulama var mı?
    TEŞEKKÜR EDERİM
    Entes
    Entes
  2. Roboelektronik

Roboelektronik Üye

Beğenilen Mesajları:
    96
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Elektrik Elektronik Müh.
    1. sorunuzu tam olarak bilmiyorum, 2. sorunuz için; fazların tam üst üste oturabilmesi için, uyartım akımı değiştirilerek gerekirse fazladan kapasitif basıp açı ayarlaması yapılan bir uygulamadır.

Sayfayı Paylaş