altarnatöre uyartım verme nasıl oluyor yardım

kadirgül

Üye
merhaba arkadaşlar genpower gb 3500 jeneratör aldım altarnatörü lazımdı bana gerisini ayrıdım altarnatör kasnak vasıtasıyla döndürüyorum 3600 devir de monofaze motorda aynı devir kasnak vasıtasıyla tabi ama 220 elektrik alamıyorum 3.5 kva altarnatörüm uyartım vermem lazımmış nereye nasıl vereceğim i bilmiyorum video çektim bobin uçlarını hepsini yani elimde 12 volt 70 amper akü var uyartımı aküyle nasıl vereceğim acaba kablo uçlarını videodan bakarak nasıl yapacağımı anlatırsanız sevinirim elimde kaldı altarnatör daha sıfır kullanamadım 12 amperlik altarnatörüm [video=youtube;kx-kZFIPdGc]https://www.youtube.com/watch?v=kx-kZFIPdGc&feature=youtu.be[/video]

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba arkadaşlar genpower gb 3500 jeneratör aldım altarnatörü lazımdı bana gerisini ayrıdım altarnatör kasnak vasıtasıyla döndürüyorum 3600 devir de monofaze motorda aynı devir kasnak vasıtasıyla tabi ama 220 elektrik alamıyorum 3.5 kva altarnatörüm uyartım vermem lazımmış nereye nasıl vereceğim i bilmiyorum video çektim bobin uçlarını hepsini yani elimde 12 volt 70 amper akü var uyartımı aküyle nasıl vereceğim acaba kablo uçlarını videodan bakarak nasıl yapacağımı anlatırsanız sevinirim elimde kaldı altarnatör daha sıfır kullanamadım 12 amperlik altarnatörüm [video=youtube;kx-kZFIPdGc]https://www.youtube.com/watch?v=kx-kZFIPdGc&feature=youtu.be[/video]

Bilen yokmu arkadaslar

Bilen yokmu arkadaslar
Videodan gördüğüm kadarıyla alternatörün uyartımı kendi kendine yapılıyor gibi. Kara kutu ve çıkışları tam anlaşılmıyor. Doğrusu stator sargılarından kara kutuya oradan da kömürlere gidecek. Bu da yapılmış sanki. Kara kutu bir doğrultmaç devresi olması gerekir. Ya da kara kutuya kömürlerden gelen uçları ayırın. O uçlara köprü diyot çıkışlarını bağlayın. Eğer 12 volt çıkış ise. Daha yüksek bir voltaj varsa riskli olabilir. Kara kutudan ayırdığınız kömür uçlarını artı ve eksiyi doğru bağlamak kaydı ile akünün uçlarına da bağlayabilirsiniz. Akü ile bir kere 220 volt alırsanız bir daha aküye ihtiyacınız kalmaz. Kara kutunun uçlarını tekrar yerlerine bağlayabilirsiniz. Sorunsuz çalışması gerekir.

Teşekkür ederim aksam denerimcevap yazarim

Firmayı aradım altarnator devrini alinca bir defaya mahsus kömürlere 12 volt şok yap kısa sureli dediler 220 alırsınız dediler akşam denedim oldu hic bir bağlantıyı da cikarmadim teşekkür ederim herkes e yardımlarından dolayı

Firmayı aradım altarnator devrini alinca bir defaya mahsus kömürlere 12 volt şok yap kısa sureli dediler 220 alırsınız dediler akşam denedim oldu hic bir bağlantıyı da cikarmadim teşekkür ederim herkes e yardımlarından dolayı

Öncelikle sorununuzun çözüldüğüne sevimdim.

Bu şekilde geri döndüğünüz için teşekkür ederim. Genelde forum üyeleri bir arıza paylaşıyorlar arızayı bir şekilde gideriyorlar fakat arıza şu şekilde halledilmiştir diye güncelleme yapmıyorlar. Siz şu anda bunu yapmışsınız. Saygılarımla...

alternatorun_calisma_prensi.jpg
Jeneratör alternatörü statorda gerilim endükleyebilmesi için rotora ikaz almalıdır, rotor ikazı D.C'dir bu ikazın oluşabilmesi içinde statordan ac gerilim üretilip bunun doğrultulması ile gerçekleşir. Bu bir kısır döngüdür statorda gerilim endüklenmesi için yani bu çevrimin başlayabilmesi için rotorda artık mıknatisiyet oluşturulması gerekir. Yapılan işlemin açıklaması budur, yani artık mıknatisiyeti sağlamaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri