alpek kablo

yunusx

Katılımcı Üye
aşşağıdaki alpek kablo tablosunda kırmızı çizgilerle işaretlediğim kablonun çeşidi nedir 1*16+1*16+25 ne demek oluyor bu bölümü anlayamadım bir kablonun taşıdığı akım yerde ve havada neden farkediyor tablolarda havada taşıyabileceği akım daha az gösteriliyor

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın yunus_

1*16 tüketim noktasına tek fazı taşıyacak iletkenin kesiti. +1*16 direk üzerindeki aydınlatma armatürünün beslemesi +25 buda nötr iletkeni

havada ve yerde geçireceği akım miktarı değişme sebebi sıcaklıkla alakalı olabilir diye düşünüyorum ama sayın teknosekonun açıklamalarına tamamen katılıyorum

ama havada daha çabuk soğur kablo neticede açıkta rüzgar olsun hava sirkülasyonu olsun soğutmaya yardımcı olur fakat tablolara bakın havada taşıdığı akım yerdekinden daha az gösteriliyo neden acaba ilginç dimi kablo ısındıkça direnci artar

Toprakta daha iyi soğur.En azından harici güneş ışınları ve hava sıcaklıklarından etkilenmez.

Toprak havaya göre daha serin ve nemli olduğu için kablo daha çabuk soğur.
Bu da akım taşıma kapasitesini (havaya göre) yükseltir.

Forum istatistikleri

Konular
128,529
Kullanıcılar
450,520
Son üye
darkness60
Geri