Almanya'da Mühendislik Tamamlama Yardım!

volcanoos ne zman gidiyorsun bosnaya seninle bir iletişim kuralım ben de gidecek gibiyim.

arkadaslar bosnaya gıdecekler olanlar bır araya gelsın ona gore ınrım yapma fırsatı dogabılır

Hedosss bende sizin gibi teknik ögretmendim gazi tef i bitirdim 1994 senesinde kaderimizde Almanya yaziliymis Aile birlesiminden buraya geldim. Neyse üniversiteye basladim burada fakat almanca okadar kolay bir dil degil, öyle bir senede ikisende ögrenilecek bir dil degil.Uzatmiyayim Almanya ya gelmek burada okula baslamak cok kolay; Almanya ya en kisa ve kestirme gelme yöntemi burada bir yabanci dil ögreten kursa kayidinizi yaptirin. Almancayi ögrendikten sonra Almanca yeterlilik sinavina girerek bu sinavi verirseniz; istediyiniz bransa kaydinizi yaptirirsiniz. Hemen hemen her üniversite sizi kabul edecektir. Türkiyedeki okudugunuz okuldan dolayi 2 senenizi kabul ediyorlar gerige kalanda 2 sene onuda rahatlikla tamamlarsiniz. Sayet üniversite bitirmediyseniz, üniversitenin birinci basamak sinavini kazanmis olmaniz gerekiyor. Ha sunuda belirteyim bazi uyanik mühendis arkadaslar var, Ayni yolu takip ederler 2 sene dil egitimi ikisene üniversite bitirmek icin sürer yani bitirince mühendis olurlar, ama alman üniversitesinden bu sürecte bir almanca kitabini türkcege cevirirler tabiki tipa tip cevirecek degillerya anlasilmasin dige , sonrada Türkiyede. ben docentlik yaptim buyurun buda benim kitabim der ve docent olurlar. Herkes hemen hemen ayni yoldan gectigi icin bunu arastiranda cikmaz... Saygilarimla

Mesaj tarihi 2009 hedoss nickli arkadaşa nasıl ulaşabiliriz veya kendisi bana ulaşabilirmi ? Almanyada mühendislik tamamlama ile ilgili araştırmasının sonucunu merak ediyorum

Valconoos yardımına ihtiyacım var.Elk öğrt. mezunuyum.Bosnaya gitmeye karar verdim.Öss ye girdik diyelim.Şimdiki sistemde hangi bölümden baraj puanı almak gerekli ve sarajevo üni. ne nasıl başvuru yapacağız.

Almanyada çok yakın arkadaşım okudu. simyacixx bahsettiği gibi bir yıl almanca eğitimi ve arkasından mühendislik eğitimine başladı.
bizdeki teknik eğitim gibi almanlarda da iki tip mühendislik var. birisi endüstride çalışmaya yönelik nitelikli tekniker vasıflı olan mühendis, diğeri ise akademik ilerleme kaydedebilen. İkinci durum almanyada bi kaç üniversite tarafından verilebiliyor. gerisi sadece uygulayıcı nitelikte olanın eğtimini verebiliyor.

Yurtdışı için bende düşünüyorum ama maliyetler, çalışma, aile vs durumlar set oluyor malesef.

arkadaşlar öncelikle herkeze selamlar ben formun mühendislik tamamlama ile ilgili tüm mesajalrını okudum ve istediğim bütün cvapları aldım sayılır ama ingiltere de mühendislik tamamlama olayı varmı varsa şartları ve koşulları nedir bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok memnun olurum şimdiden tşk ederim ...

Mühendislik tamamlama için bi özel üniversitenin mühendislik fakültesi dekan yardımcısı ile görüştüm, makine bölümü mezunuyum ve makine mühendisliği için ilk iki sene derslerden muaf olabileceğimi 3. sınıftan başlayabileceğimi söyledi. Tabi ben daha fazla derslerden muaf olabileceğimi düşünüyorum çünki dersleri daha incelemedik. tekrar öss sınavına girerek %50 kazanmak için ise her bölümden 10- 20 net arası yapmak yetiyor. Tabi siz hangi özel üniversiteyi tercih edeceğinize bağlı Bu durumda yıllık 10 bin tl ödemeniz gerekiyor. Özel üniversitelerde okulu bitirmek daha kolay, devam zorunluluğu fazla aranmıyor. Yurt dışına çıksak bulgaristan gibi, oralarda bu parayı zaten harcıyacağımızı düşünüyorum

sayın siensi hangi özel üniversite ile görüştün aacaba söyleyebilrmisin ...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri