Almanya'da Mühendislik Tamamlama Yardım!

burda önemli olan üniversite değil bence. sonuçta biz altyapıları olan kişileriz. tek eksiğimiz ünvan sorunu ve 1 senelik eğitimden sonra alacağız bu unvanı. bosnada da denklik sorunu yok. 2 mezun arkdaş var. denklik alıp emo ya kayıt yaptırdılar. fotokopilerini de üniversitenin istanbul fındıkzade de bulunan ofisinde gördüm. şu an upper int. seviyesinde inglizcem var. 10'un üzerinde plc eğitimi vs, 2 senelik döküm fabrikası tecrübesi ve bundan sonra tek eksiğim ünvan sorunu. bu ünvanı almanya da almışım bosna da almışım farketmez diye düşünüyorum.

bugün karlsruhe den cevap geldı kadın kesın olmamak şartı ile bu eğitimin olabileceğini söylemiş daha kesın bilgi alabılmem için benı yurtdısı işlerı ile ılgılenen bır bayana yönledırdı ona maıl attım .ayrıca eğitimin ingilizce olabilecegını soılemıs.bosna ıle almanya arasındakı farklardan biride bosnadakı paralı unıversıte almanydakı devlet üniversitesi harcı var buradakı gıbı ve üniversiteden üniversiteye değişiyor almanyada yabancı öğrencilere tanınan haklar normal öğrencilerden daha fazla arkaşlar.

hedos haklısın almanyada muhendıslık tamamlayan arkadaslar oldugunu bende duydum... senın yabancı dılın almanca galıba.?..ıngılızce egıtım yapan unıversıte bulabılırsek almanyada muhendıslık tamamlamak mantıklı gozukuyo..ama unıversıte harc fıyatları oturma ıznı(280 euro) + saglık sıgortası (180 euro ) ve en onemlı sorun kalacak yer gozukuyor sız ne dersınız ? bırde verılen derslerı 1 sene surecek mı yanı hazırlık ı gectık varsayalım dıger derslerı 1 sene ıcınde alabıleceksek cok ıyı olur...ve tabıkı unıversetedekı zorluk derecesı yanı altta ders bırakmamak ? fıkılerınızı beklıyorum ben hafta sonu bıraz arastırma yaptım..kassel unıversıtesıyle ılgılı almanyada hessen de bır unıversıte Additional Tips & Information

sızde bı bakın belkı gozden kacan bı seyler vardır bende yarın transkrıp yollamaya baslıyacagım almancam sıfır ama ıngılızcem gayet ıyı
allah yardımcınız olsun..

bende almanca sıfır orada kursa gıdecegım orayo tercıh sebebım abım orada mannheimde ama onlara yakın unıversıte bulamaz ısem baska eyaletlere basvuracagım ve yurtta felan kalmayı dusunuyrm ayrıca calısma ımkanlarıda varmıs hem calısıp hem okuyabılırsın sonucta gunluk 2 saat calısma ıle 400-700 eu arası para kazanabılıyrmussun ınglızce okul bulursam tabıkıde daha ıyı olur orta sevıyede benım ıngılızce.dersler konusunda birşey dıyemıycegım okuldan haber beklıyorum cevap gelırse haber ederım ben sahsen 2 yıl dese bıle razıyım cunku cok avantajlı olacak oradan geldıgınde kendı bransım ıcın soılyrm sımens bosch gıbı buyuk fırmalarda calısma fırsatım olur en azından.

benim bosnayı tercih edecek olmamın nedenlerinden biri daha önce giden arkdaşların denklik alıp emoya kayıt yaptırmalarından dolayıdır. almanya daki üni. den mezun olup denkliği çözen var mı bunu mutlaka araştırmalısınız. en önemli konu bu çünkü.

Merhaba
Daha önce bende çok araştırdım. Eğer Almanya'da yakınınız yoksa oradaki aylık masrafınız 500-600 Euro'yu bulabiliyormuş ve 1 sene okuyacağınızda kesin değil üniversiteye göre değişiyor. Öğrencilere de senelik 90 gün tam veya 180 gün yarım gün çalışma izni veriyor. Bu yüzden bana çok cazip gelmedi ama 1 sene olursa tercih edilebilir. Başvurduğunuz üniversitenin vereceği cevabı bende merakla bekliyorum özellikle öğrenim dili ve süresi konusunda :)

arkadaslar bırda clausthal unıversıtesı var oldukca cok teknık ogretmen burayı tercıh edıyor sömester ucretlerı 500 euro cıvarında..almanca bılmeyenlerı bıle kabul edıyor...bır arastıralım arkadaslar International Center Clausthal

arkadaslar bırda clausthal unıversıtesı var oldukca cok teknık ogretmen burayı tercıh edıyor sömester ucretlerı 500 euro cıvarında..almanca bılmeyenlerı bıle kabul edıyor...bır arastıralım arkadaslar International Center Clausthal
berk nerden biliyorsun daha önce giden olmuşmu buraya kardesım

siteye baktım ama özel uni sanırım devlet üniversitesimi mühendislik fakültesi varmı birde hangi şehirde bunlarada bir transkrip yolluycam çünkü

DAAD ofisinden bilgi alın isterseniz, daha önce karşılaşmış olabileceklerinden net ve yönlendirici bir cevap alabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri