Alkışla röle kontrol devresi

Eğer alkış sesi 50 msn den fazla sürüyorsa 2 defa tetikleyip yakıp söndürüyor olabilir. Daha öncede belirttiğim gibi 1mikro farad kondansatörü 10 mikro ile değiştirin sorun çözülebilir. Birde parmak şıklatmayı deneyin , çalışabilir.

Eğer alkış sesi 50 msn den fazla sürüyorsa 2 defa tetikleyip yakıp söndürüyor olabilir. Daha öncede belirttiğim gibi 1mikro farad kondansatörü 10 mikro ile değiştirin sorun çözülebilir. Birde parmak şıklatmayı deneyin , çalışabilir.

tamam onuda deneriz ama bşraz önce bir şey fark ettim galiba sorunu çözdük gibi... :D
şimdi sorun devre elemanlarında değil galiba röle çıkışına bağladığımız ampul de röle çıkışına küçükken ilkokulda pil ile ampul yaktığımız ampulü bağlıyorum onun da + - ucu belli değil onu takınca devre sapıtıyor..
ama 12 VDC fan bağlayınca alkış yapınca açma kapam yapıyor hatta elektrik verirmez otomatik çalışıyor sizce bunun sebebi ne olabilir ???

arkadaşlar müjde sonun da devremiz çalıştı hemde çok basit sebepten ötürü öyle yapmış devre
röle çıkışında 3 lü klemens varya oraya bağladığım kabloların sırasını değiştirdim düzeldi.. :D
ben daha önce kendim telefon röle kontrol devresi yaptım bağlantıyı ona göre yapınca devre saçmalıyordu ama ampulün kabloların sırasını değiştirince devre düzeldi...
yardımcı olan herlkese çok teşekkür ederim....

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri