Alüminyum sıvı soğutma bloğu

27serhat27

Üye
İyi günler, 260*80 alüminyum sıvı soğutma bloğu lazım ama internette satılan ürünlerin boyutları hep küçük. Bu boyutlarda veya bu ölçülere yakın satın alabileceğim bir yer var mı yoksa özel olarak mı yaptırmam lazım?
alimun.PNG

Sorabilirmiyim ne iş için kullanacaksıniz? Kullanacağız yer için nem oluşması durumu ? Hakkinda Teşekkürler.

IGBT ve diyot soğutmak amaçlı kullanacağım. Nem çok sıkıntı değil.
@27serhat27 kardeş, burada ben (sence?) diye sormak isterim. bu tür soğutucular belli ürünleri soğutmak için belli boyutta farklı firmalar tarafından üretiliyor (doğru mu? %95 doğru) senin istediğin sıradışı bir tasarım ürünü haliyle yaptırmak durumunda kalacaksın. nem sıkıntı değil demişsin, bence sıkıntı, hemde oldukça önemli bir sıkıntı. sanayide bunu yapabilecek ustalar mutlaka vardır, onları araştırmanı tavsiye ederim.

260 x 80 standart olmayan bir parca.

Bence,

Ya ozel imal ettireceksiniz

Yada standart olan parcalardan bir kac tanesi ile bir dizayn yapacaksiniz.

Birde soyle sorayim. Bu boyut istiyorsaniz anladigim kadariyla igbt niz cok buyuk. Benim servis verdigim cihazlarda da buyuk igbt ler kullaniliyor.

Kullandiginiz igbt modelini soylerseniz farkli onerilerim olabilir.

260 x 80 standart olmayan bir parca.

Bence,

Ya ozel imal ettireceksiniz

Yada standart olan parcalardan bir kac tanesi ile bir dizayn yapacaksiniz.

Birde soyle sorayim. Bu boyut istiyorsaniz anladigim kadariyla igbt niz cok buyuk. Benim servis verdigim cihazlarda da buyuk igbt ler kullaniliyor.

Kullandiginiz igbt modelini soylerseniz farkli onerilerim olablir

https://www.ozdisan.com/guc-yari-iletkenleri/igbt/igbt-moduller/2MBI150VA-120-50 linkdeki igbt yi kullanıyorum ama soğutucunun üzerinde igbt yok. köprü diyot ve sarım direnç var. Hepsinin ortak olduğu için boyutlar biraz farklı oluyor.

Peltier grubu olmaz mı, alumin blokla? Nem sorunu olmaz dediğinize göre ... Bence olur ama siz daha iyi bilirsiniz.

Peltierin gucunun cok ustunde atik isi var burda. Sivi sogutma mecbur.

İyi günler, 260*80 alüminyum sıvı soğutma bloğu lazım ama internette satılan ürünlerin boyutları hep küçük. Bu boyutlarda veya bu ölçülere yakın satın alabileceğim bir yer var mı yoksa özel olarak mı yaptırmam lazım?Ekli dosyayı görüntüle 70735
Özelden ulasirsan çıkma olarak var bende. Fotolarini ileteyim. İşine yararsa ucretsiz verebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,555
Kullanıcılar
450,554
Son üye
Chint0

Yeni konular

Geri