Akıllı Saat

Konumuz radyasyonun sağlığa olan zararı değil sağlığa olan zararları zaten belli, konu bu radyasyonun ciddi derece yanık oluşumuna sebep olup olamayacağı.
Bu radyasyon yanık yanında vücut hücresinde tahriş kanser DNA yapısında değişiklik gibi ciddi soruna yol açabiliyor.Bu süre 10 yıl gibi uzun zaman sonra bile olabiliyor.Akıllı telefon saat kullanıyoruz ,ileride ne olacak belirsiz.Radyasyon sadece kurşundan ciddi olarak geçemiyor...Bilimin yeni buluşlarla sağlığı koruması gerekiyor...Üretimde marka modele göre radyasyon oranı farklı,bu da fayda.

Belki hatırlayan arkadaşlar vardır. Bu olay olalı 20 sene olmuştur diye tahmin ediyorum. Animsadigim kadarıyla aktariyorum: Bir hurdacı hastaneden (bir şekilde eline geçmiş. Ne işe yaradığını o da bilmiyor zaten) buldugu, hurda değeri olan bir takım şeyleri başlamış sökmeye. Meğerse soktukleri, röntgen makinesine ait olan, ömrünü tamamlamış malzemelermis. Ama yine de radyoaktive oranı ölümcül seviyedeymis. (Bu türde ömrünü tamamlayan radyoaktif atiklar için bir prosedür var mıdır. Bende bilmiyorum. ) O günün akşamı arkadaş soluğu hastanede almış. Bu olay Türkiye nin gundemini 1-2 gün oyaladi. TC tarihinde, radyasyon denilince ilk akla olaylardan biridir. Belediye çalışanı bir arkadas ta, elindeki kürekle radyasyonlu parçayı itmeye çalışırken çekilen görüntüleri, o olayın bir vesikası olarak kalmıştır.

Yani diyeceğim o ki; illa ki tene deymesine gerek yok bu meretin. Deymeden hatta uzaktan bile işini pekala yapıyor.

Belki hatırlayan arkadaşlar vardır. Bu olay olalı 20 sene olmuştur diye tahmin ediyorum. Animsadigim kadarıyla aktariyorum: Bir hurdacı hastaneden (bir şekilde eline geçmiş. Ne işe yaradığını o da bilmiyor zaten) buldugu, hurda değeri olan bir takım şeyleri başlamış sökmeye. Meğerse soktukleri, röntgen makinesine ait olan, ömrünü tamamlamış malzemelermis. Ama yine de radyoaktive oranı ölümcül seviyedeymis. (Bu türde ömrünü tamamlayan radyoaktif atiklar için bir prosedür var mıdır. Bende bilmiyorum. ) O günün akşamı arkadaş soluğu hastanede almış. Bu olay Türkiye nin gundemini 1-2 gün oyaladi. TC tarihinde, radyasyon denilince ilk akla olaylardan biridir. Belediye çalışanı bir arkadas ta, elindeki kürekle radyasyonlu parçayı itmeye çalışırken çekilen görüntüleri, o olayın bir vesikası olarak kalmıştır.

Yani diyeceğim o ki; illa ki tene deymesine gerek yok bu meretin. Deymeden hatta uzaktan bile işini pekala yapıyor.
Cem Yılmaz bunun esprisini de yapmıştı. Paspasla nükleer atık temizleyen , radyasyondan koşarak kaçan adamlar var bu ülkede diye . Adam elektrondan hızlı koşuyor. Bu adam senle benle aynı oksijeni yakıyor. Yazık değil mi .

Televizyon gösterdi,telefon baz istasyonuna yakın bina daireler kanser olduk saç döküldü diye gösterdi ve böyle diyor...İstanbul'da ölenler oldu(bu da TV programından).Baz İstasyonuna yakın 150 metre tehlikeli diye bilimsel okudum.Ben şimdi ne düşüneceğim?Dikkat tedbir gerekiyor!

Televizyon gösterdi,telefon baz istasyonuna yakın bina daireler kanser olduk saç döküldü diye gösterdi ve böyle diyor...İstanbul'da ölenler oldu(bu da TV programından).Baz İstasyonuna yakın 150 metre tehlikeli diye bilimsel okudum.Ben şimdi ne düşüneceğim?Dikkat tedbir gerekiyor!
Seni fanusta saklaması lazım yerel yönetimin. Hemen başvur bence ustam . Minaresi baz istasyonu yapılmış camiye bastonla giden ihtiyarlar bile senin kadar şikayet etmiyor . Ezan mı okunuyor @fgencal . Azîz Allahhhhh.

Son düzenleme:
Zararı olduğuna inanıyorsanız almayın ,kullanmayın ,bende hem akıllı saat hem akıllı bileklik var bütün gün bilekte tene değen şeyin bir sıkıntısı olması normal, hemde bu elektronik olarak çalışıyor ve ister istemez hem çeşitli dalgalar yayıyor hemde ışıkla felan ölçüm yapıyor, tende sıkıntı yaratmasa şaşarım,tam tepemde baz istasyonu var en iyi çeken en pahalı operatörün, onun zararını bile tam olarak bilmiyoruz ya da tam bir araştırma yok,parayı veren baz istasyonunu kuruyor çok nadir birleşip imza toplayan baz istasyonu kaldıran yer var (sar değeri,elektromanyetik alanın DNA daki etkileri tam bilinmiyor,teknolojiler yeni ve çok hızlı ilerliyor gerekli testler felan hak getire yani )
Benim tavsiyelerim.

1- Çok gerekli değilse bilekten nabız ölçümünü manuel hale getirin devamlı açık olmasın ledler yani.
2-Kayışın sıkılığını iyi ayarlayın kan dolaşımını engellemesin ölçüm yapacam diye.

3-Gece bileğinizi elinizi dinlendirin saati çıkarın yani (tercihen eve girer girmez)uykunuzu da ölçmeyiversin.
He dersenki ben her haltı ölçşün diye aldım sağlık sıhhat senin .
2 seneyi aşkın kullanım tecrübem bunlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri