Akıllı ev Otomasyonu

Arkadaşlar benimde hep aklımda olan hatta üniversitede iken bu konuda kosgeb projesi bile hazırlayan biri olarak ufak tefek konulardan başlamak gerek mesela arkadaşlardan biri demişki perde sistemi Bakınız(http://www.motorlutente.com/somfy_kablosuz_motor_cozumleri.asp) mesela o bana çok makul geldi mekanik ve elektronik olarak o sistem yorumlanabilir ben elektronik konusunda çok iyi değilim tabi ama geçen gün dolmuşlarda kullanılan kapı motorlarının ne kadar küçük ama bir okadarda güçlü olduk larını gördüm bunu kullanarak eve motorlu bir perde sistemi kurmayı düşündüm ayrıca store seri perdelerede motor sistemini daha rahat eklerim diye düşünüyorum şimdiden iyi çalışmalar arkadaşlar fikirler beyin fırtınası ile gelişir değilmi :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
faydalı bilgiler var Teşekkürler bu konu hakkında bilgi bulmak zor mikrodenetleyici bilgim olsa çok isterdim bu tip otomasyon projelerini uygulamayı

siteye yeni üye oldum belki de üye olduğum en verimli sitedir diye düşünyrm...bu yazı ve diğer bütün paylaşımlar için teşekkürler...artık hep beraberiz arkadaşlar :)

nefer87 ' Alıntı:
siteye yeni üye oldum belki de üye olduğum en verimli sitedir diye düşünyrm...bu yazı ve diğer bütün paylaşımlar için teşekkürler...artık hep beraberiz arkadaşlar :)

Aramıza hoşgeldiniz Sn. nefer87.

Buradaki herkes de sizin gibi Kontrolkalemi.com'a üye olmanın hayatımızda verilmiş olan en doğru kararlardan olduğunu biliyor.. :) Hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Bu arada siz değerli üyeler arasında akıllı ev otomasyon hakkında döküman veya deneyim paylaşacak yok mudur..? :)

Saygılar

bnde siteye yeni kayıt yaptırdım istanbul üniversitesi otomasyon bölümünde okuyacağım otomasyon hakkında nerden bilgi edinebilirim bulamadım. yardımcı olursanız sewinirim arkadaşlar.

merhaba arkadaşlar kablo kesitihesabını bilmiyorum bukonuda yardım ederseniz sevinirim

arkadaşlar bina otomasyonu tezi aldım yardımcı olursanız sevinirim

güzel bir dille anlatılmış, faydalı bilgiler vermişsin teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri