AG 13 pil alternatifi

Kainat

Üye
Merhabalar,
Şu 7 renk değiştiren saatten var, satın alınca bile ekran sönüktü pilden dolayı.
AG 13 düğme pil var 2 adet, onun yerine ne takabilirim? 2 kalem pil olur sanırım fakat çabuk bitmemesi için alternatifler varsa iyi olur :)

Farklı yuva ve kablolarla 3v bios pili cr2025 veya 2032 hatta kalem pil *şarjlı bile olur büyük kapasiteli, bir damlacık pilin kapasitesi ne olacak ki rafta bekleme ömründen bile bahsetmeden ;).

Farklı yuva ve kablolarla 3v bios pili cr2025 veya 2032 hatta kalem pil *şarjlı bile olur büyük kapasiteli, bir damlacık pilin kapasitesi ne olacak ki rafta bekleme ömründen bile bahsetmeden ;).
Teşekkür ederim.
Ben kablo hazırladım zaten :) fakat hangi pili takacağımı bulamamıştım, sizin pil öneriniz doğrultusunda uygulayacağım.
Sağ olun.

Yassı veya büyük kapasiteli pilleri paralelleyip saati bir kez ayarla sonra tekrar ayarlamayı unutabilirsin de :)

Yassı veya büyük kapasiteli pilleri paralelleyip saati bir kez ayarla sonra tekrar ayarlamayı unutabilirsin de :)
Teşekkür ederim.
Örnek verirseniz çok makbule geçer: Hangi pillerden kaç tane paralel yapabilirim.
Benimde amacım saati ayarlamayı unutmak :)
Sağ olun.

Elinde ne imkan olduğunu bilmiyorum, misal 2700mA kalem pil var piyasada dah ayüksek kapasiteli çıkmış olabilir... paralel yapmanın bir sınırı yok gibi ... aynı zamanda satın alınan aynı zaman/parti üretim aynı marka piller için, fiziksel boyut büyüecek yer sorunun yoksa...
Uzun lafın kısası lcd saatler çok akım harcamaz ledler de öyle başta söylediğim byük kapasiteli 2 pili paralel yapman bile bir kaç sene yeter! Yaz saati değişikliği olmasa keşke ;).

Elinde ne imkan olduğunu bilmiyorum, misal 2700mA kalem pil var piyasada dah ayüksek kapasiteli çıkmış olabilir... paralel yapmanın bir sınırı yok gibi ... aynı zamanda satın alınan aynı zaman/parti üretim aynı marka piller için, fiziksel boyut büyüecek yer sorunun yoksa...
Uzun lafın kısası lcd saatler çok akım harcamaz ledler de öyle başta söylediğim byük kapasiteli 2 pili paralel yapman bile bir kaç sene yeter! Yaz saati değişikliği olmasa keşke ;).
Şu an elimde sadece kumanda pilleri var; AAA olanlardan. Satın alacağım yani.
Saatleri ileri alma, geri alma kaldırılacaktı ama ne zaman olduğunu unuttum, ne zamandan beri uygulama kaldırılacak. :)

bu tür makinelere yüksek güçlü pil takarken dikkat edin derim. yüksek amper değeri bazı makinelere zarar verebilir. ag 13 pil 1.55 v pilmiş. siz oraya bir normal kalem pil takabilirsiniz.

Şu an elimde sadece kumanda pilleri var; AAA olanlardan. Satın alacağım yani.
Saatleri ileri alma, geri alma kaldırılacaktı ama ne zaman olduğunu unuttum, ne zamandan beri uygulama kaldırılacak. :)
Net tarih maalesef yok, veremiyorum tekrar uyguluyorlar şehir efsanesi ... 2002 de askerlik (18 ay) esnasında askerlik kısalacak söylentisi vardı meğerse 10 seneden fazla olmuş bu söylenti çıkalı :)

bu tür makinelere yüksek güçlü pil takarken dikkat edin derim. yüksek amper değeri bazı makinelere zarar verebilir. ag 13 pil 1.55 v pilmiş. siz oraya bir normal kalem pil takabilirsiniz.
Evet bende bakmıştım 1.55 v olduğunu Google'dan öğrenmiştim:)
2 adet pil var saatte 3.1 v luk pil lazım yani:)
2 tane kalem pil ya da Sayın @by lent in yazdığı gibi CR 2032 tarzı pil takmalı.
Sağ olun.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri