aeg lavamat çamaşır makinası

arkadaşlar bende aeg lavamat 800 devir çamaşır makinası var
makinanın motoru sadece sağa dönüyor sola döneceği zaman motordan inleme sesi geliyor sürekli beynin içini söküp baktım herzaman kontakların bitarafı yapışıp kalıyor söküp temizliyorum taktığımda yaklaşık yarım saat kadar güzel çalışıyor sonra tekrar kontaklar yapışıyor ne yapmam lazım

1) Temizledigin kontakları değiştirmen gerekli !
2) Motor kömürlerini degiştirmen ve kollektör dilimlerinin aralarındaki kömür tozlarını temizlemeniz gerekiyor ayrıca fırcaların (kömür) bastıgı yüzeyin pürüzsüz ,temiz olması gerekiyor.!

ali abi ariston hotpoint çamaşır makinası almyı düşünüyorum nasıl makinalar bana bilgi verebilirmisiniz

Ben marka model vermeyi, önermeyi tercih etmiyorum .

Markaların farklı ürünleri var tamamen pazarlamaya yönelik ürünler üretilmekte vede dizayn harikası ürünleri ucuz (halk tipi) üretme zihniyeti halkı koruyan ürünler degil aksine yüksek maliyetli yedek parcaların onarılamaz biçimde üreyilip onarım bedeli yerine tümünün ,garanti bitiminden sonra yeni ürünlerle degişimini mecbur kılmak.

Eskiadı DAYANIKLI EV ALETİ olan ürünler şimdiki adı BEYAZ EŞYA biçiminde degiştirilmiş tüketimin pompalanmaya çalışılmıştır.

Sizin *** 800 makinanız 1980li yıllarda üretilmiş ve bu güne kadar hizmet vermesine ragmen yeni ürünlerin 4. yılından sonra hurdacılarda,sokaklarda el arabalarında dönüşüme gitmesi çok acı ve düşündürücüdür .
bunda çevre (konu komşu ) faktörüde çok önemlidir.

Firmalar yenilikleri ortaya koyarken maliyetleri düşürmek adına kaliteyi düşürmekte bu da senin benim cebime dahada yüksek maliyük getirmekte.

Kesinlikle tavsiyem değil Ariston. Bana göre

Ariston/Indesit
Vestel/Regal/Whirlpool AWG244 serisi
Arçelik/Beko/Altus
Samsung'un WF6700 serisi
Bosch-Siemens A serisi, Profilo K serisi

Bu markanın sözkonusu modelleri ile yüksek performans ve uzun dayanım süresi elde etmeniz zor. Yani kurulup 15 sene sorunsuz kullanılacak ürünler değil.

(TAMİRCİLER) : motorun kollektörüne ark taşı tut kesinlikle işe yarar
(candogan62) : istediğin markayı al bu gün 10 yıl kullanayım dediğin bir
o.ç.m yi 1000 tl civarında dır kalkıp 300-400 e aldığın mak. zaten nekadar çalışcakki dimi

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri