Adaptör Tavsiyesi Asus X551 MAV Notebook ?

Ben bilgimi ve deneyimimi paylastim.

Arkadaslarimizda paylasmis.

Hangi adaptoru almak size kalmis. Eger tam degerde bulabiliyorsaniz alınız eger bulamiyorsaniz bir ust gucte adaptor kullanmak bence sahsi fikrim en mantiklisidir.

Yinede ayni gucte alip kablosunu kesip ugrasirim derseniz onu siz bilirsiniz iki gun sonra adaptor yandi diyelim hicbir hak talep edemezsiniz yada aldiginiz gun arızalanancak olursa zaten kablosunu kesmis olacaksiniz.

Ben bilgimi ve deneyimimi paylastim.

Arkadaslarimizda paylasmis.

Hangi adaptoru almak size kalmis. Eger tam degerde bulabiliyorsaniz alınız eger bulamiyorsaniz bir ust gucte adaptor kullanmak bence sahsi fikrim en mantiklisidir.

Yinede ayni gucte alip kablosunu kesip ugrasirim derseniz onu siz bilirsiniz iki gun sonra adaptor yandi diyelim hicbir hak talep edemezsiniz yada aldiginiz gun arızalanancak olursa zaten kablosunu kesmis olacaksiniz.

Merhaba

Kırmızı yazılar önceliklidir

Olması gereken adaptör 19 Volt 1.75 Amper 33 Watt 5.5mm * 2.5 mm uç çap kalınlığı .

İki durum !!!

S-link SL-NBA33 33W 19V 1.75A 4.0*1.35 ( uç sorunlu ) Asus Ultrabook Standart Adaptör

http://www.s-link.com.tr/urunler/s-...-01-35-asus-ultrabook-standart-adaptor-idapn/

S-link SL-NBA440 40W 19V 2.15A ( en yakın değer ) 5.5*2.5 Asus Notebook Standart Adaptör

VPNglP.png

Ölçülen çıkış akımı : 1.75 Amper 33 Watt / 2.37 Amper 45 Watt

http://www.s-link.com.tr/urunler/s-...book-standart-adaptor-nhstm/#teknikozellikler

Kolay Gelsin . Sağlıcakla Kalın . Sayğılar .

bu notebook kaç para? adaptörü 254,38/342,91TL?
cpu ne?

Merhaba

Dandik bir model notebook .
Pili dahili , günü kurtarmak bir model .
İşimizi görüyordu adaptör sorun yarattı .

asus-x551mav.jpg

Kolay Gelsin .Sağlıcakla

Merhaba

Dandik bir model notebook .
Pili dahili , günü kurtarmak bir model .
İşimizi görüyordu adaptör sorun yarattı .

asus-x551mav.jpg

Kolay Gelsin .Sağlıcakla
tamda tahmin ettiğim gibi bişey çıktı ucuza almışsın 19v 1,75 yada 2,37A olan soketi aynı olan bişey al...

buna bak...
241797667_tn50_0.jpg

Mehaba

tamda tahmin ettiğim gibi bişey çıktı ucuza almışsın 19v 1,75 yada 2,37A olan soketi aynı olan bişey al...

buna bak...
241797667_tn50_0.jpg

Arkadaşların vermiş olduğun bilğiler için bir kez daha teşekkürler .
Aynı değerler veya son çare en yakın değerlerle ilğileniyorum .

Vermiş olduğun web satış sitesinde şu anda ilğilendiğim değerlerde , uç kısımları uygun değil .
Satıştışa ürünü yok . Ürün olsa dahi en önemlisi kalite , göremiyorum .
Hanği firmanın garantisi altında , adaptörün firma ismi bile yok ilanda !!!
Fiyat + kargo fiyatı iyi ,
Bu satış web sitede tam bir araştırma yapılarak alınabilecek ürünler olabilir .

Uzak doğudan bir çok ürün aldım iyi kötü hep iyi gözle bakmadım acaba sorusu kafamdan gitmedi .
Zaten alacağım ürün de uzak doğulu olacak . Kaliteyi birazda bizler belirliyoruz .

Dİyelim uzak doğuluya sipariş , bana ürünü 10 dolardan yap diyorsunuz , uzak doğuluda tamam yaparım kalite düşük olur siparişi veren kabul ise sorun yok .Gerisi satana kadar diğer yön cihazlar bozulmuş soğuk bir su içi + en önemlisi insan sağlığı !!!
Ürün üzerinde bir takım işaretler gerçekten doğru mu ? Kaliteyi belirleyen faktörler vardır beyin , göz , kulak , his , bilği , vs gibi diğer etkenler . İşin çok derinine girersek hiç bir ürün alamayız .

Teşekkürler Sağlıcakla Kalın .

Adaptörün amperi yüksek olan daha az akım çekeceği için daha az ısınacak daha geç bozulacak, tersi durumda da daha çabuk bozulur, yalnız bir şartla kalite. Kalitesiz ürün yüksek akım verse dahi (ki voltajı da yazdığından yüksek verecek) çabuk bozulur veya sistemi bozar. Bu nedenle alacağın ürünün amperi seninkinin eşdeğeri veya üstü olabilir ama kaliteli olmasına dikkat et nasıl anlayacağım dersen marka tercih et (forumda bir yerde okumuştum fiyat aldatmaz diye).

Merhaba büyük amper hiç bi zaman sorun yaşatmaz bende asus x550L model laptop var turkiyede iki elin parmakları kadar bile yoktur bu pc den :) adaptörü senin bozulan adaptörünün benzeri ama bazen başka asus şarjına takıyorum 4 amper olanına mesela sorun olmuyor düşük amper sorun yaratır yüksek amper yaratmaz düşük amperle şarj edersen bataryaların tam dolmaz yani zaten laptop ın içinde şarj regulesi var fazlasını almaz ama eksiği sorun yaratır pilin çabuk bozulması ve adaptörün bozulması gibi

delta marka var msi'ın kullandığı vr601-049 şarjı sana uyar galiba ucuda aynı 19v 3,4A...

delta marka var msi'ın kullandığı vr601-049 şarjı sana uyar galiba ucuda aynı 19v 3,4A...

Merhaba

Teşekkürler

Sizin vermiş link değerleri 19V 3.4A aradığımdan yüksek
Firmanın satış sitesinde hiç bir notebook adaptörü göremedim .

En yakın değerleri uyumlusu uç bakımından

Link : 19A 2.1A uç uyumlu ( 5.5*2.5 )
Örnek
http://www.s-link.com.tr/urunler/s-...book-standart-adaptor-nhstm/#teknikozellikler

Benim değerler
19V 1.75A var fakat uç uyumsuz !!! ( 4.0*1.35 )

http://www.s-link.com.tr/urunler/s-...-01-35-asus-ultrabook-standart-adaptor-idapn/

Kolay Gelsin .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri