acil aydınlatma Armatürü Tavsiyesi İstiyorum

volcanoos

Katılımcı Üye
çalıştığım tesisisn acil aydınlatma armatürlerini yenileyeceğim. piyasada 2x50W lık pelsan, schneider elektrik guardian ve versalite markalar var. schneider fiyatı pelsanın 2 katı ve yaklaşık 450 TL. bu modeli veya diğer 2 modeli kullanan varsa ömür, sağlamlık, ışık şiddeti açısından yorumlarınız nelerdir acaba ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
nade lerden al yada t takacağin yer ledli spot kullan ledli spot kullan everlightli yada ledli simit tak bembeyaz işik yayiyo.

EEC fiyatı schneider fiyatlarına yakın, akü ömürleri nasıldır acaba ?

çalıştığım tesisisn acil aydınlatma armatürlerini yenileyeceğim. piyasada 2x50W lık pelsan, schneider elektrik guardian ve versalite markalar var. schneider fiyatı pelsanın 2 katı ve yaklaşık 450 TL. bu modeli veya diğer 2 modeli kullanan varsa ömür, sağlamlık, ışık şiddeti açısından yorumlarınız nelerdir acaba ?
Madem armatür yenileyeceksiniz, tavsiyem bu tip armatürler yerine, kullandığınız armatürler floresan ise bunların acil durum kitli olanlarından temin etmeniz, ya da takabilirim der iseniz sadece acil durum kiti alıp bu armatürlere monte etmeniz. Acil durum kitleri armatürün bir ampulünü %10 seviyesinde 1 saat ya da 3 saat yakacak özelliktedir. Tek armatür olmayacağından dolayı farklı alanlarda kullanma imkanı doğar ve homojen bir ışık ortaya çıkmış olur. Ortalama 10 armatürden 1 tanesini acil durum kitli olarak kullanmanız yeterli.
Acil durum kiti markası olarak da TRIDONIC'i tavsiye ederim.

devir tasarruf deveri ledli armaturler var biraz maliyeti fazla ama 2 yıl garantili oluyorlar.

Acil kitlerinde kesinlikle ucuz olanlara heveslenme, ben aldım çok ağladım. EEC tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri