6 V 12 V Olur mu?

motor 6v ise 12v ta nasıl çalıtıracaksın.motoruda 12v yapman lazım.zor biraz.
bence en kolay yol akünüz 7 ah ise 10ah filan bir akü alıp takmak.
kolay gelsin

bence 12 volta çıkarmak yanlış 1 akü daha alıp amperi yükselterek sorunu halledilebilir

- - - Updated - - -

motor 6v ise 12v ta nasıl çalıtıracaksın.motoruda 12v yapman lazım.zor biraz.
bence en kolay yol akünüz 7 ah ise 10ah filan bir akü alıp takmak.
kolay gelsin

bence 12 volta çıkarmak yanlış 1 akü daha alıp amperi yükselterek sorunu halledilebilir

- - - Updated - - -

bu cevaplar bana ise 12v a çıkartmaya çalışmıyorum araba zaten 12v şiki kademeliden kastım 6v-12v akuler ise 2 adet 6v 12a akudur

videoda seri bağlantı ile 12V yapılmış fakat tüm araçlarda geçerlimi bilimiyorum. Bunu deneyen var ise paylaşır ise güzel olur. google üzerinde "power wheels 6v 12v change" şeklinde aranır ise değişik paylaşımlar bulunabilir.

burada da başka örnek var

Normal bir insansınız. Omuzlarınızda maksimum taşıyabileceğiniz yük diyelimki 30 kg. Bu yükü rahatlıkla uzun süre taşıyabilirsiniz.

Sizin omzunuza 60 kg yükleyip hadi yürü diyelim bakalım. Kaç metre gidebileceksiniz.

Kolay gelsin.

herkese merhabalar,2 yaşındaki oğluma 6 volt akülü araba aldım çekişi düşük oluncaya daha Yüksek amperli bir batarya koydum ilk başlarda ne kadar doğru bir tercih yaptığımı düşüyordum.2 hafta içinde motorların bağladığı plastik dişliler ufalanıp gitti.amperi yükseltecek Kişilere burdan bir dip not olarak yazmak istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri