5 v dijital saat

mduman382

Üye
Merhaba arkadaşlar benim sormak istediğim elimde 5 voltluk güçle çalışan dijital saat var çalışması için sürekli olarak 5 voltluk bir adaptöre takılı kalması gerekiyor sorum şu ben bu saate 10000 mah lık bir powerbank baglasam verim alabilirmiyim alırsam şarjı tahmini ne kadar gider yada bunun için 5 voltluk şarjlı bi batarya sistemi yapmak için nelere ihtiyacım var cevaplar için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20221227_165551.jpg
    IMG_20221227_165551.jpg
    102.1 KB · Görüntüleme: 22
Tahmini 1.5-2 gün çalıştırır diye düşünüyorum. Saatin adaptöründe kaç mA yazıyor?

Sürekli olarak prizde takılı masa üzerinde kalması yerine şarjlı bir duvar saati olarak kullanmak istiyorum açıkcası
Tahmini 1.5-2 gün çalıştırır diye düşünüyorum. Saatin adaptöründe kaç mA yazıyor?
Saatin kendi adaptörü yok yalnızca. USB kablosu yapmışlar usbli prizde takılı
Çektiği güce (akım) bağlı. Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz? Elektrik kesintisinde ayarları mı kayboluyor?
Sürekli olarak prizde takılı masa üzerinde kalması yerine şarjlı bir duvar saati olarak kullanmak istiyorum açıkcası

Şöyle kabaca hesaplayalım. Bu saat en az akımı 1:11 de çeker. 1:11 için toplam 14 led yanık vaziyette durur. Herbir led 30 mA çekse her bir ledin gücü yaklaşık 0.09 W olur. 14 led 1.26 W tüketim yapar. Hadi biz saatin diğer elemanlarının tüketimlerini es geçelim ve en düşük tüketimi 1W kabul edelim. 10 binlik powerbank 37W yapar. Kayıplarla biz bunun gücüne 30W diyelim. 30W bu saati max. 30 saat besler diyebiliriz. Hesap hatası yaptıysam arkadaşlar düzeltsinler..

Segmentler büyük sanki içinde daha fazla led var emin olamadım. Daha fazla akim çekebilir. Sonuçta çok uzun süre gitmez. Daha önce aliexpreste rastlamistim sanırım bu saate.

Cevaplarınız için teşekkürler evinde aynı marka ve model saatten olan bir arkadaşım deneme amaçlı 3.7 v 1300 mah lık şarjlı pille 2.5 gün kadar kullandığını söyledi ama nekadar dogru bilgi bilmiyorum

Cevaplarınız için teşekkürler evinde aynı marka ve model saatten olan bir arkadaşım deneme amaçlı 3.7 v 1300 mah lık şarjlı pille 2.5 gün kadar kullandığını söyledi ama nekadar dogru bilgi bilmiyorum
Arkadaşınız öyle dediyse doğrudur ben hesaplama hatası yapmış olabilirim.Sizin için ölçüm yapıp daha ayrıntılı bir hesaplama yapacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri