5,5 Kw 18,5 Kw Motor

Tesisimizde bulunan 5,5 kw vw 18,5 kw motorlar için devir algılayıcısına baglı hız kontrol rölesi arıyorum internette abk markanın hkr-33 devir algılayıcı buldum ama bizim motorlara olurmu bant durunca sistemi kesecek motoru durduracak röle-- yardımcı olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
TESİSMİZDE BULUNAN 5,5 KW VW 18,5 KW MOTORLAR İÇİN DEVİR ALGILAYICISINA BAGLI HIZ KONTROL RÖLESİ ARIYORUM İNTERNETTE ABK MARKANIN HKR-33 DEVİR ALGILAYICI BULDUM AMA BİZİM MOTORLARA OLURMU BANT DURUNCA SİSTEMİ KESECEK MOTORU DURDURACAK RÖLE-- YARDIMCI OLURMUSUNUZ
Bant durunca motor dursun diyorsunuz ; ben bu ibareyi anlamadım ; bantı tahrik eden motor durunca başka bir motorun durması gerekiyorsa bunu sensörsüz de yapabilirsiniz ; banda ait kumanda devresinden bir kontağı diğer motora ait kumanda devresine eklemelisiniz..........

Bant durunca motor dursun diyorsunuz ; ben bu ibareyi anlamadım ; bantı tahrik eden motor durunca başka bir motorun durması gerekiyorsa bunu sensörsüz de yapabilirsiniz ; banda ait kumanda devresinden bir kontağı diğer motora ait kumanda devresine eklemelisiniz..........

Motor çalışıyor olmasına rağmen,bant durabilir ! .Sanırım,bunun için çözüm arıyor.

http://www.conveyorbeltguide.com/Images/Kiepe1.jpg Şu resimde bant konveyor üzerindeki korumalar toplu olarak gösterilmiş ; sizin sorununuz ıslak ve kaygan bant durumunda bant kayıp dönmezse ya da bant koparsa motor dursun istiyorsunuz sanırım ; tamburun döndüğünü algılamak nispeten daha kolay ama bandın döndüğünü anlamak biraz daha zor bir uygulama . Resimdeki uygulamaların hepsini kendimde uyguladım ama bant kopma ve dönmemesine karşı bir güvenlik önlemi almadık hiçbir zaman . Şekilde bandın altında encoder mı olduğunu anlayamadığım bir sensör var incelemeye devam edeceğim....

tesisimiz hububat üzerine konveyör elevetör ve bant sistemleri var .... teşekkürler ilginiz için

Tahrik edilen ! tambura,takometrik röle bağlayarak takip edebilirsiniz.

Son düzenleme:
tamburun rediktor kısmına degılde karsı kısmına bır parca yapıp bunu sersorden okutursanız atıyorum sensor tur saymadıgızaman motor dursun gıbısınden cozum olabılır

Tambura bağlamak bence çözüm olmaz , çünkü bant kaysa ve dönmese de tambur dönmeye devam ediyor , bant istikamet makaralarına bağlamalı bence....
Şahsi görüşüm bant kaymasına karşı birer switch takılmıştır kenarlarına. Arkadaşın söylemek istediği şey daha basitinden acaba çekim silindirlerinin bantı döndürmemesi gibi bir durumda devrenin kesilmesi mi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri