4100 çamaşır makinası arızası

tki lokali

Üye
merhabalar 4100 çamaşır makinası sıcaksu almıyor resistans ısıtmıyor beyin ,resinstans ve bobin değişmesine ramen hala arıza giderilemedi termostat salam çalışır sanırım bobin e notür gitmiyor nereden kesilmiş olabilir konuyla yardımcı olursanız sevinirim.

beyin degiştiriniz halde arıza gitmedimi.

bobin(mini kontaktör) kablo sıralaması hatalı takmış olabilirsin.doğru taktım diyorsan birde termostat kablolarını köprü yaparak dene bence.

bobin(mini kontaktör) kablo sıralaması hatalı takmış olabilirsin.doğru taktım diyorsan birde termostat kablolarını köprü yaparak dene bence.
ilginize teşekkür ederim eyvallah mantıklı fakat öce kontaktörü sökmeden fotoğrafladım fotoğrafa göre taktım termostat uçlarını direk bağladığımda da kontaktörü çekmiyor kontaktöre alttan elle mudahele ettiğimde sıcaksu alıyor fakat resinstan yine ısıtmıyor

ilginize teşekkür ederim beyin değişti kontaktör değişti resinstans değişti termosta ta köprü yaptım maalesef

o zaman rezistans kablolarında kopma olsa gerek kabloları kontrol ediniz.

o zaman rezistans kablolarında kopma olsa gerek kabloları kontrol ediniz.
resinstans kablolarınıda baktım bi olumsuzluk yok termostattan beyine giden kabloyu değiştirip denedim yine aynı arıza devam ediyor tüm bantları söküp kabloları kontrolettim valla 1 aydır sökülü vaziyette bekliyor bilmece gibi birtürlü çözemedik servi çağırdım oda çıkamadı işin içerisinden şimdide kendim el attım ama nafile

soğuk su ve sıcaksu giriş ventillerini de değiştirdim olmuyor olmuyor.

resinstans kablolarınıda baktım bi olumsuzluk yok termostattan beyine giden kabloyu değiştirip denedim yine aynı arıza devam ediyor tüm bantları söküp kabloları kontrolettim valla 1 aydır sökülü vaziyette bekliyor bilmece gibi birtürlü çözemedik servi çağırdım oda çıkamadı işin içerisinden şimdide kendim el attım ama nafile
emniyet anahtarı L yada C ucuna bağlı çitli kablodan biri rezistansa gidiyor.kablo sokette yandı ve koptu ise ısıtma yapmaz.kapı kilidini söküp soketteki kabloları kontrol ediniz.

gecen benımde basıma arcelık camasır makınasının bır modelınde benzer bır arıza denk geldı
nötr = başlatma düğmesi>kapı kılıdı >samandıra> beyin ve termostat girişi >termostat olarak makına içerisinde dolaşıyor rezıstansa 180 volt gelıyordu beyın de calısıp calısıp duruyordu kapı kılıdı arızalı ımıs nötr gecırmıyormus degıstırdım duzeldı fıkır olur umarım

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri