4 Volt akü 7 volt gösteriyor

yawuz58

Üye
Merhaba ustalar 4 volt terazi aküsü var terazi düzgün çalışmadığı için aküyü ölçtüm 7 volt gösteriyor akü ölünce düşük volt gösterir ama yüksek göstereni ilk defa gördüm neden kaynaklanır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aklıma ilk gelen 0.7 voltu yanlış görmüş olmanız. Şarj devresi bozulmuşsa da mümkün.
şarj devesi bozulmuşsa aküyü fazla doldurmuş olabilir mi, aynen yazdığınız gibi 0.7 volt yazıyor multimetre ekranında 1 voltun altına düşse 0.07 göstermesi gerekmez mi ? not: şimdi bir daha ölçtüm 3.280 volt gösteriyor akü mü bozuk yoksa benim multimere mi acaba

şarj devesi bozulmuşsa aküyü fazla doldurmuş olabilir mi, aynen yazdığınız gibi 0.7 volt yazıyor multimetre ekranında 1 voltun altına düşse 0.07 göstermesi gerekmez mi ? not: şimdi bir daha ölçtüm 3.280 volt gösteriyor akü mü bozuk yoksa benim multimere mi acaba
şimdi terazi aküleri belli bir süre çalıştılar mı genelde kötü yola düşüyorlar, hani alışmış kudurmuştan beter bazen bizi bile kandırıp namuslu taklidi yapabiliyor. bu arada senin ölçü aletini de kandırmış olabilir. adaptör biraz şefkat gösterdiyse iyiyim ayaklarına yatıyordur. sakın yeme, en kısa sürede taze çıtır bir akü al. haa çaktırmadan onun karnını doyuran adaptörü de bir ölç bakalım verdiği voltaj iyi mi diye.

şimdi terazi aküleri belli bir süre çalıştılar mı genelde kötü yola düşüyorlar, hani alışmış kudurmuştan beter bazen bizi bile kandırıp namuslu taklidi yapabiliyor. bu arada senin ölçü aletini de kandırmış olabilir. adaptör biraz şefkat gösterdiyse iyiyim ayaklarına yatıyordur. sakın yeme, en kısa sürede taze çıtır bir akü al. haa çaktırmadan onun karnını doyuran adaptörü de bir ölç bakalım verdiği voltaj iyi mi diye.
Usta akü değişecek ama neden 7 v gösterir onu öğrenmek istemiştim

Usta akü değişecek ama neden 7 v gösterir onu öğrenmek istemiştim
o gördüğün 7 volt değildir, olabilirde şimdi ölçü aletini bilmiyoruz. sağlam mı değil mi? ölçerken hata mı yaptın? @harungundogdu ustanın dediği gibi 0,7 voltta olabilir. ben dahil hepimiz hata yapabiliriz, yanlış okuyabiliriz. ama senin akü ölü, en kısa zamanda yenisi ile değiştir ve şarj aletinin doğru voltaj verdiğinden emin ol. benim kendi yaptığım led adaptörü 12 volt olması gerekirken ölçtüğümde 17 volt civarı bir değer gördüm, ama yerinde çalışırken 11,7 volt çıktı. ee diyeceksin benim ölçtüğüm akü. olmaz olmaz aküdür kötü yola düşmüş zaten seni de beni de kandırabilir değil mi? fazla kafaya takmamak gerek.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri