4 KW Motor Sürücüsü ve Pano

ereceklim

Üye
Arkadaşlar merhaba

Ben aranıza yeni katıldım. Benim bir halı sıkma makinem var. Fakat çalıştırdığım zaman motor çok hızlı kalkıyor ve sık sık rulma dağıtıyor ve çok sık kayış değiştiriyoruz. Bu morotu sürücü le sürmek istiyorum. Yavaş klkımasını istiyorum ve duruş süresinide ayarlamak isyitorum. Ayrıca bunun panosunuda yapmak istiyorum. Pano dizaynı hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar sunar teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İYİ GÜNLER
Sıkma makinesinin motoru hakkında detaylı bilgi Etiket bilgileri gerekli,yazarsan daha
çok yardımcı olmak isterim.HOŞÇA KAL

Inverterün size yararından çok zararı olcağı kanaatindeyim size başka bir sitem kurulmalı bence çünkü inverter otomsayon sistemlerinde yararlı olur sizin siteminizde zarar verebilir bir kaçgün sonra inverter yanar veya patlar veya motor yanabilir siz makinenin devrini ve tam özelliklerini söyleyin çözüm sunalım

Inverterün size yararından çok zararı olcağı kanaatindeyim size başka bir sitem kurulmalı bence çünkü inverter otomsayon sistemlerinde yararlı olur sizin siteminizde zarar verebilir bir kaçgün sonra inverter yanar veya patlar veya motor yanabilir siz makinenin devrini ve tam özelliklerini söyleyin çözüm sunalım

Uygun inverter kullanılırsa herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak arkadaş ta motorun ve sistemin tüm detaylarını bizler le paylaşmalı!..

çok fazla sallamışsın , inverterin makinaya doğru şekilde adapte edilipte zarar vermesi imkansız bişeydir.

motor kw söylediğinde pano ve inverter hakında bilgi alabilirsin arkadaşım

çok fazla sallamışsın , inverterin makinaya doğru şekilde adapte edilipte zarar vermesi imkansız bişeydir.
ben makineye zarar verir demedim sistem tam bilinmediği için inverter veya motor zarar görebilir..arkadaşım bu tip sorunlar tüm makinelerde yaşanabilir..sallıyorsun demişsin ya kimseye yalan borcumuz yok herkesin bildiği kendine bu tezi yok edecek projen varsa gönder bakalım inceleyelim..yoksada elektrikte kanun tektir..iyi çalışmalar

arkadaşlar bende bir öneride bulunmak istiyorum kalkınma süresini soft starterda da ayarlayabilyior ve inverten daha ucuza geleceğini ve torku daha az düşeceğini söylemek isterim.( birde soft starteri düşünelim ikiside olabilir yöntemdir ama hız kontrolü yoksa ve sadece ilk kalkış önemli ise soft starter daha ucuz bir yöntem)

erdi001 arkadaşımıza katılıyorum.soruyu soran arkadaşın dediğine göre devir ayarı gerekmiyor.O zaman neden daha fazla para ödeyelim yumuşak kalkış için soft starterde işimizi görebilir.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. evet kalkış hızı ve torku önemli değil bu motor makinayı sadece sağ yada sol yöne döndürecek 4 kademeli hız ayarı yapılacak örneğin 10 dv 30 dv 100 dv 150 d/dk gibi. dururkende acil bi şekilde durmasına gerek yok yani fren sistemide olmayacak. 4 kw lık elimde ama hız kontrol devresini yapmayı bilmiyorum. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,251
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri