3 Faz asenkron motor hakkında...

robçu

Üye
Merhabalar Üstadlar;

Elimde 1 adet redüktörlü 3faz motor var.Ancak motor etiketi üzerinde yok.Klemens kutusuna ise yalnızca 3 uç çıkarılmış ve ben bu motorun hızını düşürmek istiyorum.Klemens kutusunda 3 uç olması neyi ifade eder?bobin uçları içeriden direkt olarak üçgen ve ya yıldız olarakmı bağlıdır?Çok eski bir sürgülü garaj kapısından çıkma bir motor. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı umuyorum.Şimdiden teşekkürler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Motorun uçları arasındaki direnç değerlerini ölçün.Değerler birbirine eşitse motor 3 fazlı demektir.Motor devri sabittir.Düşürmek için bir sürücü devre kullanmanız gerekebilir.Kolay gelsin.

motor yıldız olarak bağlanmıştır.Bu durumda 380 volt cıkışlı bir hız kontrol alarak hızı kontrol edersiniz.ölçü aletleri ile sargıları ve akımı kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz

motor 380v dur 4 kw küçüktür yıldız bağlantısı motor içerisinde yapılmıştır hızı döşürmen için sürücü gerekir veyada redektör takılan kasnakları değiştirmen lazım redektör kasnağı küçük karşılığıda büyük olması gerekiyor

motor 380v dur 4 kw küçüktür yıldız bağlantısı motor içerisinde yapılmıştır hızı döşürmen için sürücü gerekir veyada redektör takılan kasnakları değiştirmen lazım redektör kasnağı küçük karşılığıda büyük olması gerekiyor

Üstad,4KW olduğunu nerden bildin? 1.5Kwlık bir sürücü buldum onunla sorunsuz çalıştırabiliyorum...4Kw olsa sürmez diye tahmin ediyorum :)

Ayrıca cevaplarınız için teşekkürler...

Üstad,4KW olduğunu nerden bildin? 1.5Kwlık bir sürücü buldum onunla sorunsuz çalıştırabiliyorum...4Kw olsa sürmez diye tahmin ediyorum :)

Ayrıca cevaplarınız için teşekkürler...
biz teşekkür ederiz. sayın ertan karlıdağ motorun 4 kw tan küçük olduğundan bahsediyor sayın robçu

Sayın karlıdağın mesajını yanlış anlamışım,kendisinden özür diliyorum.Tekrar teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri