24V oransal valfi plc Analog çıkışı ile kontrol etme

Merhabalar,

Elimde 24V oransal valf var ve bunu basınç transmitterinden gelen değere göre pid yapıp kontrol etmek istiyorum. 0-10V analog çıkış ile bunu yapmanın en doğru yolu dc dc dönüştürücü ile mi yapmaktır? Başka nasıl yapılabilir?

ürün:
https://smstork.com/sp1070-oransal-solenoid-vana

Teşekkürler.
yada bu ürünün 0-10V yada 4-20 mA kontrol edilebileni var mıdır? ben bulamadım.

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar,

Elimde 24V oransal valf var ve bunu basınç transmitterinden gelen değere göre pid yapıp kontrol etmek istiyorum. 0-10V analog çıkış ile bunu yapmanın en doğru yolu dc dc dönüştürücü ile mi yapmaktır? Başka nasıl yapılabilir?

ürün:
https://smstork.com/sp1070-oransal-solenoid-vana

Teşekkürler.
yada bu ürünün 0-10V yada 4-20 mA kontrol edilebileni var mıdır? ben bulamadım.

ürün özelliklerinde gerilim ya da akım konrollü kullanabileceğiniz yazıyor. verimli kullanım için geri besleme sinyali kullanılması tavsiye edilmiş. festo, rexroth gibi markalara da bakmanızda yarar var.

bi de aynı markanın çok emin değilim ama normal valfleri oransal valfe çeviren şu modülü var. inceleyin lütfen:

c97 oransal kart

sms tork markasının pnömatik vana dönüştürücüsünü kullanıyoruz, teknik destek konusundan bize baya yardımcı oldular. Kafanıza takılan bi soru varsa yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum

kocamanusta'nın dediği ürünü ve elinizdeki ürüne uyup uymadığını sorabilirsiniz

4-20ma input
4-20ma output (pozisyon bilgisi okumak için)
tam açık ve tam kapalı konum için kontak çıkışı var

Ekli dosyalar

• 20230602_105151.jpg
    20230602_105151.jpg
    213.5 KB · Görüntüleme: 25
  • 20230602_104848.jpg
    20230602_104848.jpg
    248.1 KB · Görüntüleme: 25
sms tork markasının pnömatik vana dönüştürücüsünü kullanıyoruz, teknik destek konusundan bize baya yardımcı oldular. Kafanıza takılan bi soru varsa yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum

kocamanusta'nın dediği ürünü ve elinizdeki ürüne uyup uymadığını sorabilirsiniz
Bu aktüatörler çok temiz ve kuru hava ister. Yoksa bozulmak konusunda şampiyondurlar. Hepsini elektrikliye çevirip rahat ettim . Çevirme imkanım olmayana da hava kurutucu aldık minik bir tane . Ordan da arıza gelmez oldu.

ürün özelliklerinde gerilim ya da akım konrollü kullanabileceğiniz yazıyor. verimli kullanım için geri besleme sinyali kullanılması tavsiye edilmiş. festo, rexroth gibi markalara da bakmanızda yarar var.

bi de aynı markanın çok emin değilim ama normal valfleri oransal valfe çeviren şu modülü var. inceleyin lütfen:

c97 oransal kart
bende onu anlamadım içerikte akım ile kontrol edilebileceği yazıyor ama teknik ekibi aradım sadece 24V ile kontrol edildiğini 24V iken tam açık iken 20V ta %15 falan açık olabilir dediler.. 4 20 veya 0 20 mA yok dediler.. ürünü inceledim dediğine göre bunu alırsam sorunu çözüyorum

bende onu anlamadım içerikte akım ile kontrol edilebileceği yazıyor ama teknik ekibi aradım sadece 24V ile kontrol edildiğini 24V iken tam açık iken 20V ta %15 falan açık olabilir dediler.. 4 20 veya 0 20 mA yok dediler.. ürünü inceledim dediğine göre bunu alırsam sorunu çözüyorum

ilgili katalogları ve kullanım kılavuzlarını detaylı incelediğimde linkini verdiğiniz oransal selenoid vanayı 4-20mA sinyalle kullanabilmeniz için C97 oransal kartı da almanız gerekiyor. müşteri hizmetlerinden konuya vakıf biriyle konuşup onaylatmanızda yarar var.

ilgili katalogları ve kullanım kılavuzlarını detaylı incelediğimde linkini verdiğiniz oransal selenoid vanayı 4-20mA sinyalle kullanabilmeniz için C97 oransal kartı da almanız gerekiyor. müşteri hizmetlerinden konuya vakıf biriyle konuşup onaylatmanızda yarar var.
ürün artık üretilmiyormuş

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri