24 v ac kontaktör toz sorunu

Arkadaşlar 24V kumanda devresi a.c kontaktörler makinaların işi icabı sahada tozlu ortamda çalışıyor a1 ve a2 bobinlerine çoğu zaman elektrik almıyor. Maliyetten dolayı 220v'a çevirme imkanı da yok. Bu dertten illallah dedik. Bu durum nasıl düzelir. En ufak tozda butonlar işlev görmüyor a2 yada a1 bobin uçları enerjiyi almıyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar 24V kumanda devresi a.c kontaktörler makinaların işi icabı sahada tozlu ortamda çalışıyor a1 ve a2 bobinlerine çoğu zaman elektrik almıyor. Maliyetten dolayı 220v'a çevirme imkanı da yok. Bu dertten illallah dedik. Bu durum nasıl düzelir. En ufak tozda butonlar işlev görmüyor a2 yada a1 bobin uçları enerjiyi almıyor.
Yazınızdan anladığım; "buton kontakları tozlanıyor dolayısı ile kontaktörlerin bobinlerine elektrik gitmiyor."
Butonlarınızı IP66 sınıfı tercih edebilirsiniz.

220 vac çok masum elektrik değildir ben hiç bir makine de güç devresi hariç 220 vac kullanmam.Ben 2010 yılında fayans fabrikasında (karo fabrikası) elektrik bakımcıydım.Fayanslar toz un prese basılmasıyla üretilir presin çıkışında bir pano vardı ve üstünden toz dökülüyordu Schneider 24vdc kontaktörü kutusundan çıkarıyorum 1-2 hafta çalışıyor araya toz giriyor bozuluyor çöpe atıyorum hep aynı makine de elimizde yedek 24vdc kontaktör kalmadı ve eski bir siemens kontaktör buldum bir yerden sökülmüş siemens i taktıktan sonra bir daha kontaktör değiştirmedim o fabrika da çalıştığım sürece

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri