20 KW' lık bir güce kaça kaç akım trafosu kullanılır.

akım trafosunun kompanzasyona etkisini teknik olarak açıklaması yapabilirmisiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar kompanzasyon hakkında bilgilerim çok yüzeysel şeyler burada netten ne kadar bu konuda bilgi sahibi olabilirim pratik yapacak yer şu an mevcut değil tavsiyeniz ne olur yani soru cevap şeklinde mi burdan gideyim yok sa bir reçete yeni başlayan biiri için nedir

arkadaşlar kompanzasyon hakkında bilgilerim çok yüzeysel şeyler burada netten ne kadar bu konuda bilgi sahibi olabilirim pratik yapacak yer şu an mevcut değil tavsiyeniz ne olur yani soru cevap şeklinde mi burdan gideyim yok sa bir reçete yeni başlayan biiri için nedir

sevgili arkadaşım sen ögrenmek iste burda formda yer alan bütün arkadaşlar la sorularına cevap olmaya çalışırız ama bilgiyi pratige döküp kendini daha çabuk yetiştirmen konulara daha iyi vakıf olabilmen çok önemlidir
meslek hayatında başarılar

mrb meslektaş dostlar.ben siteye yeni katıldım.kompanzasyon sitesine yeni baktım.ama 20 kw lık güç için 100/5 akım trafosunu öneren arkadaşlara sesleniyorum.yahu bu akım trf su ile RGKR devreden çekilen gücü nasıl algılayacakki kademeleri devreye alsın.bu gücün hepsi demeraj veya pik olsa bile yine akım trf su okumayacaktır.siz kompanzasyonda akım trafosunu neye göre seçiyorsunuz,projenizdeki eşzamanlılığa göre seçmiyormusunuz,o halde 100/5 de nerden çıkıyo.bu anlamda soylu meslektaş doğru olanı söylemiş.40/5

P=20 kw aktif güç
S=28.571 kva görünür güç
cos=0.7 olarak hesaplarsak
28571/1.73/380=43 amper yapar
40/5 veya en uugunu 50/5 akım trafosudur

alıcının çektiği akımın fazla üstündede olmayacak nede altında olmayacak hassaiyet açısından 40/5 uygundur ama alıcının özelliğinide bilmek lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri