20 adet fluoresant tek balastla çalıştırmak için balast varmıdır.

Cevaplarınız için Teşekkürler, ledi düşünüyorum ama şu an normal floresanlara göre pahalılar...

Sadece kullanılan bakımından balast değiştirmek problem oluyor diye balastları yok edebilirmiyim düşüncesindeyim...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar teorik olarak böyle bi balast için ne yapmalıyız alternatif önerisi olan varsa yazsın benim fikrim ama olur mu bilmiyorum 20 adet balastı panonun girişinde müsait bir yere diz ve balastların girişlerini kısa devre et çıkışlarını da ayriyeten kısa et işte sana iki uçlu tek bir balast ama balastlardan bitanesinin kısa devre etmesi durumunda galiba lambaların hepsi iptal olur

Son düzenleme:
madem amaç blastları yok etmek onun yerine akkor flamanlı yüksek basınçlı cıva buharlı lamba kullan .hem balast yok hemde aydınlatma düzeyi daha fazla .:D

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri