15W Floresan'a 18W Balast olur mu?

senopita

Üye
Merhabalar;
Akvaryum aydınlatmasında kullanmak üzere 4 adet 15w Sylvania marka düzenek kurmak istiyorum. Kapakda yer sıkıntısı olduğu için ne yazıkki T8 tip kullanıcam ve tek seçeneğim 438mm lik 15W floresanlar.

Isınma sorunu yaşamam için Tridonic marka balast kullanmam tavsiye edildi. Bende bugün iki adet PC 2x18 T8 TOP SL model balastları aldım.

Fakat bunlar 18W ve 15 Wlık model yok ellerinde. Bunları 15W'lık floresanlarda kullanmam sıkıntı olur mu? Herkesin genel söylediği ampülün ömrünü kısalttığı, bu aslında çok sorun değil çünkü 1 sene sonunda renk kayması olduğu için zaten floresanları 1 sene içinde değiştirmek gerekiyor.

Ama özellikle ısınma yada başka problemlerle karşılaşır mıyım, onu merak ediyorum.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Balast açısından bir sorun olmaz. Genelde söylendiği gibi Ampul ömrü azalabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri