14 yıllık bilgisayar için işletim sistemi ?

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
10 yıl sorunsuz kullandıktan sonra yeni pc alınca eskiyi depoya kaldırmıştım. 4 yıldır hiç dokunmadım sonra el boşluğunda tekrar bağladım ve hiç sorunsuz açıldı xp yüklü sorunsuz çalışıyor ama

opera kurmuşun zamanında(niye kurduysam) operanın sadece favoriler kısmına eklediğim sayfaları acıyor ama ne chrome nede explorer dan internette ne arama yapabiliyorum nede başka sayfaya girebiliyorum desteklerini çektikleri iyice belli olmuş bunu çözebilirmiyiz

çözemezsek bu pc'nin satılcak hali yok bunu sadece ufak ofis işleri yapacak hale nasıl getirebilirim
başka bi işletim sistemi kurabilirim ama afaki yazılım bilgim yok

özellikleri (senesine göre iyiydi)
p4 2,4ghz
msı 845 ultra anakart
512mb ram
256mb ekran kartı
80gb hdd
dvd ve cdrw var

Son düzenleme:
ram ve ekran kartını yükseltebilirsin.
benim evdeki bilgisayarım da 7 8 yıllık. rami 2 gb olduğu için bana her türlü yetiyor.

Windowsun desteğini çekmesi sizin için önemli bir mevzu değildir. Bende de benzer özelliklerde bir kasa var. Service Pack 2 özellikli bir xp kurarak temel driverları yükledikten sonra bilgisayarınızı eski günlerdeki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Linux tavsiye eden arkadaşlar için evet o da bir alternatif ama alışılagelmiş alışkanlıkları değiştirmek zor ve bırakın kurmayı kurulmuş bilgisayar dahi verseniz bir windows kullanıcısına yabancı gelecektir. Aradığını aradığı yerde bulamadığı gibi alışıncaya kadar rahat edemeyecektir. Sizin amacınız temel ofis işlemleri ve internette basit kullanımlar ise hiçbir masraf yapmanıza gerek yoktur. Lakin ram kapasiteniz işlem hızı açısından düşük kalacağı için, sadece ram' i yükseltmenizde fayda var. Gelelim kurulum konusuna. İnternette bir çok kaynakta xp format işlemi ile ilgili bilgiler mevcut. Oralardan faydalanabilirsiniz. Hatta bir dönem meşhur xp kurulum simülatörü vardı. Kurulum öncesi başka bir bilgisyarda onu bulur ve indirerek incelerseniz, birebir xp kurulumu yaparmış gibi sizi tecrübe sahibi yapacaktır. Her şeye rağmen takıldığınız içinden çıkamadığınız bir sorun olursa buradan yazın yardımcı oluruz.

xp sp3 kurun rahatlıkla kaldırır. Yanlız driverları bulmanız zor olabilir.

cevaplar için sağolun

windowsun tüm yazılımlarını kurabilirim ama linux için onu söyleyemem kullanmadım çünkü
format atarsam tüm driverleri mevcut format atmazsam bile norton ghost ile recovery almıştım olmadı ortan kurarım

operanın verdiği hatayıda pc yi kaldırmıştım kurunca tekrar o hatayı paylaşıcam diğer çalışmalarında bi sıkıntı yok

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri