12v 7ah aküyü 3.7v 4ah ya nasıl düşürebilirim

joker__

Üye
merhaba forumda yeniyim ve mesleğim çiftçilik elimde bir bosch marka 3.6 v 2800mah akülü budama makası var akünün daha uzun gitmesi için içerisindeki aküyü çıkarıp kablolu sırta taşına bilir akü ile kullanmak aküm dediğim gibi 12v 7a bu aküyü 3.7 volt 3000mah e nasıl düşürebilirim araç çakmaklığıyla denedim ama çıkışı 1000mh olduğu için çalıştırmadı sanırım bu konuda 12v 7a i 3.7 3000mah nasıl sağlıklı bir şekilde regüle edebiliriz uzun çalışacak bir makas en sağlıklısı ne olur şimdiden teşekkürler arkadaşlar...:confused:

3.6.volt akü olmaz sendeki 3 adet seri bağlanmış şarzlı pil bir pil 1.2 volt (1.2+1.2+1.2= 3.6 volt)
aküler 2.volt ve katları olur piyasada 6- 12 volt aküler vardır.
12.volt 3.6 volt düşüren cihaz hazır yok elektronikciler yapar . akımın düşmasi gerekmez.

Hayır tek bir batarya büyük bir Kalem Pil Şeklinde Markası Samsung 3.6 V 2800mah Lityum İon Batarya Amperde Fark ediyo Çünki Cep Şarjı İle Denedim Araç İçin Olanlar Varya Onlarla Cakmaklıga Takılan Cıkış Voltajı 5 V 1a Amper Yetersiz Geldiği İçin çalıştırmadı Makası Ben Proje Yada Geniş Anlatımlı bi Cevap Beklyordum....çözüm Üretecek Arkadaşlar?

Ayni pilden bul istedigin kadar, paralel bagla aküyle devreyle ugraşma. Şarz suresi orantili olarak artar

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Olurmu öyle şey seco bir pili bile 5saatte şarj oluyo turkiyede yok o pilden araştırdım olsa bile daha çok sorun paralel bagladıgın zaman örnek beş pil o zaman amperde beş katı olur ve şarj aletiminde bir pile göre sarj amperi var on üzeri amperlik aküyü şarj edemezki aradığım çözümü en başta yazdım ama düşünceni yazdığın için sağol

Hayır tek bir batarya büyük bir Kalem Pil Şeklinde Markası Samsung 3.6 V 2800mah Lityum İon Batarya Amperde Fark ediyo Çünki Cep Şarjı İle Denedim Araç İçin Olanlar Varya Onlarla Cakmaklıga Takılan Cıkış Voltajı 5 V 1a Amper Yetersiz Geldiği İçin çalıştırmadı Makası Ben Proje Yada Geniş Anlatımlı bi Cevap Beklyordum....çözüm Üretecek Arkadaşlar?

Sen o kalem pil şeklinde olan pili parçaladığında içinde 3 adet pil olduğunu ve bunların perçinlenmiş olduğunu göreceksin,Ahnur'un demek istediği bu...Aküyü 12 v değilde 6V olarak kullanırsanız (boyut olarak 12v dan daha küçük olur,ağırlık bakımından)LM338 li bir devre kurarak voltajı düşürebilirsiniz.
LM338 Datasheet pdf - THREE-TERMINAL 5-A ADJUSTABLE VOLTAGE REGULATORS - ST Microelectronics
LM317 LM338 LM350 Hesaplama | Elektronik Devreler Projeler 320 Volt

Merhaba. Çok pratik bir yöntem önereyim. 14 adet 3A diyodu (örneğin 1N5408) seri bağlayarak anodu akünün + kutbuna katodu budama makinesi + girişine bağla. Sorunsuz çalışır diye düşünüyorum.Selamlar. (14*0,6=8.4V 12V-8.4V=3.6V)

Teşekkürler dostum bu kafama yattı daha cabuk düşrecek diot yokmu örneğin iki yada üç diot kulanarak düşrenilirmiyim vede bu akım akü tükendikce çok düşöezmi bu diotlar amperi azaltmaz değilmi?

Teşekkürler dostum bu kafama yattı daha cabuk düşrecek diot yokmu örneğin iki yada üç diot kulanarak düşrenilirmiyim vede bu akım akü tükendikce çok düşöezmi bu diotlar amperi azaltmaz değilmi?

MID cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Diyotların akıma etkisi olmaz. Cihaz kendisine gerekli olduğu kadar akım çeker. Akün 7A olduğundan 2 kat daha uzun dayanır. Selamlar.

Li-Ion batarya ise 1.2V pil hücresi olmaz, Li-Ion bataryaların gerilimi 3,6-3,7V'dur...

Forum istatistikleri

Konular
128,294
Kullanıcılar
450,127
Son üye
furkan680

Yeni konular

Geri