1000x1500 mm Cnc Yapımı Hakkında Yardım ve Aşamalar

Ben tek mille sorun yaşamadım ama tabi ustaları dinlemek lazım. Benim yaşamamam sizin de yaşamayacağınız anlamına gelmez.

köprüyü sağlı sollu aksi yönlere it bak bakalım ne kadar gidip geliyor.

Aynı eksende 2 motor kullanmak için ya 4 eksen kart ve 2 sürücü kullanmak gerekir yada 4.5 nm 2 motor kullanıyorsan 3 eksen kart ve 12 nm lık tek sürücüyle 2 motor sürebilirsin.
3 eksen karttan Y ekseni çkışını alıp 2 tane drivere paralel girersen de tek eksende 2 motor çalışabilir gibi geliyor

Onun olacağından eminsek en mantıklı yol o gibime geliyor. Çünkü tek sürücü ile iki motora hiç denk gelmedim. Bir de aklıma şöyle bi sistem geldi, yine 4,5 nm bi motor tek başına da triger ile şu işi yapabilir diye düşünüyorum ne dersiniz ?
çzm.png

Onun olacağından eminsek en mantıklı yol o gibime geliyor. Çünkü tek sürücü ile iki motora hiç denk gelmedim. Bir de aklıma şöyle bi sistem geldi, yine 4,5 nm bi motor tek başına da triger ile şu işi yapabilir diye düşünüyorum ne dersiniz ?Ekli dosyayı görüntüle 21369
Onu yapmak mesele degil kayışlar standart senin mesafeye uygun kayışı iyi gerdire bilmen gerekir aslında bu daha iyi bence diger yöntemde motorlardan biri takılsa sistem kasılır step motorlara çok fazla güvenilmez bence

Öyle ise triger kullanıp elektronik kısımda da hiç icat yapmamış olacağız.(en korktuğum şeydi)
o zaman projeye sizler uygundur derseniz;

-1 adet tb6560 kontrol kartı (aliexpres den alıyorum bi mahsuru yoksa)
-3 adet 86HS45 4.2 amper 4.5nm tork step motor (4 fazlı diyor fakat sürücü 2 fazlı datada)
-3 adet M542 4.0A ~ 5,56A DC(20-50) nema 14,17,23 step driver
-1 adet 14,6 amper 24 v dc smps (yetip yetmeyeceğinden emin değilim)

satın alarak başlıyorum.

3 adet motor ve 3adet sürücü tamamda tb6560 neden alıyorsunuz onu anlamadım.

Özel bi nedeni yok, çok kişi kullanmış diye öyle düşündüm, lpt portuyla oynamak istemesem de onu alıcaktım. mach 3 çalışan bildiğiniz her öneriye uyarım. hele usb olursa tadından yenmez.

Almışken gelsin bidaha ugraşmıyım dursun yanı başımda diyodur mantıklı hazırda beklesin bencede yarın obir gün biddaha sipariş vermeye gerek kalmaz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,024
Son üye
asdfg_1

Yeni konular

Geri