0 10v kontrol edebılecegım bır devre arıyorum

VİYAN

Üye
s.a abılerım hız kontrollerdekı 0 10v çıkısını nasıl kontrol edebılırım 4v dur dedıgımde durcak daha dogrusu bunu bır sensore baglayıp hız kontrolu oyle kontrol etmek ıstıyorum bu nasıl yapabılırım boyle bır devre bulabılırmıyım

yok abı ben hız kontrolde yavasça yukselen 0 10v kontrol etmek ıstıyorum yanı 1 2 3 4 5 6 7 8 9 her bır voltta ıstedıgımde kontrol etmek ıstıyorum pot gıbı

Yazı yazma şeklin çok kötü hiçbirşey anlamıyorum, imlayı geçtim mantık karmaşası var.
İstediğin şeyi birazdaha anlaşılır şekilde anlatabilirsen belki yardımcı olabilirim.
Buraya bak istersen işine yarayabilecek birşeyler çıkabilir. ENDA

motor suruculerindeke 0 10v nasıl kontrol edebılırım soylemek ıstedıgım şey bu elımde bır motor ve surucusu var normal dısplaylı bır kartla once 6 devirde sonra 40 devirde en sonundada 111 devirde çalıştırabılıyorum benım amacım bu kartın gondermiş oldugu voltajı iptal edip motorun onune koyacagım bır sensorle hızlanmaya gecerken sarsıntıyı kontrol etmek ıstıyorum yanı sarsıntı artınca manyetık sensor bunu gorum çıkış verıp oldugu devırde çalıştırcak sarsıntı azalınca tekrar devri yükseltcek yanı sarsıntıda 5v veriyorsa 5 volt vermeye devam edip sarsıntı gıttıkten sonra tekrar voltajı arttırcak bır devre arıyorum

Bahsettiğiniz devreyi bir adet dac ve mikroişlemci ile gerçekleştirebilirsiniz.

peki bunu nasıl yapçam abı yardım edebılırmısın bana baskı devresını gonderebılırmısın yada nasıl yapçagımı soyleyebılırmısın

Bu konuda hem donanım hemde yazılım bilginiz olması gerekli benim bir anda yapıp buraya ekleyebileceğim türden bir şey değil mesai harcamam lazım,araştırma yapmanız gerek bu konuda.

ben bu konuda daha basıt ssey arıyorum abı bır tane sensor 0 10 v kontrol etcek işte sensor çıkış verdıgınde hız kontrol kaç volt gonderıyorsa aynen gondercek sensor çıkış vermeyı keserse yukselmeye devam etcek yanı burda amaçım hız kontrolun 0 10v kontrol etmek

Bahsettiğim yöntem zaten bu işin en basit yöntemidir,böyle hazır bir devre bulmanız mümkün değildir,ancak yazılım ve donanım bilginiz varsa mikroişlemci+dac entegresi ile bu işi yapabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,166
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri