şebeke fazından birtenesi devamlı kesinti oluyor

doganelek

Üye
:eek::eek::eek:slm arkadaşlar benim 275 kv jeneratörüm var trasfer panom 2 adet 3x400 kompak şalter le yapılmış Şebeke fazından birtenesi devamlı kesinti oluyor şebeke şalteri of durumuna geçiyor jeneratöre uyarı gönderip jeneratör çalıçıyor ama jeneratörün motorlu şalteri on durumuna geçmiyor bana yardımcı lurmusunuz jenaratörün ve şebekenin devreye alınması için faz koruma roleleri kullanılmış şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kumanda devrenizde arıza var gözüküyor.Şebeke şalteri yardımcı kontağında problem ola-
bilir.

Eger panolarının bir projesi varsa ve tarayıp eklersen sana problemin nerede olabileceği konusunda yardımcı olabilirim.

arkadaşım şimdi nasıl anlatsam bilmem bu iş biraz mantığa ve çok karışık olduğu için anlatılması sor sen ilk önce kartının modelini bilmiyorum ama jeneratörün kartına jeneratör fazları geliyomu ilk önce ona bak ve motor açma şalterinin fas sıra rölesi jeneratörün fazları okuyomu okuduğu zaman referans çıkışı verim motorlu şalterşn motorunu devreye sokması gerekiyo arda bi iki devrede olması lazım ama o arızayı göremedim için bu kadar yardımcı olmaya çalışıyorum

arkadaş öncelikle koruma ve işletme topraklamasına da bi bakmanı tavsiye ederim çünkü aynı sorun ben de yaşadım en son arızayı işletme topraklamasının görev görmediğini tespit ettim topraklamayı devreye alınca sorun ortadan kalktı

harmonik olayını göz ardı etme kardeş harmonikden dolayı şalterler hiç bir sebeb yokkende acabiliyor..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri