Şifreli Kumanda Sorusu

rahatlıkla yapılabilir ama kontaktörler ziyan olur bu iş için

sayın arkadaşım, kapıyı açmak için kullanacağımız 4 buton var ve bunların dördüne aynı anda bastığımızda resetlenecek diyorsun fakat sıralamaya baktığımda 1 4 1 3 yanı anladığım burda 1 noya 2 defa basacağız yanı 3 butonla kapıyı açacağız . yanlış mı anlıyorumdiğer 2 buton reset butonu diyorsun ama 1 buton daha var , açıklarsan memnun olurum

olay cok basit ama cizecek vaktim olmadi benim yaptigim devrede 0 dan 9 a kadar butonlari diziyorsun sifreyi kac rakamli yapmak istersen yapabilirsin.Tasarladigin nolara sirasiyla basinca kapi aciliyor sira sasarsa sistem kendini resetliyor.ve sirayla girince nolari aciliyor ve resetliyor.Kullandigim malzemeler sadece role.

suna kisaca 6 butonlu sifrede 1.4.1.3 olacak desenize

cizdigim devreyi buraya nasil ekleyebilirim yardimci oalbilecek birisi varmi?
kagida cizdim fotosunu cekip ekleyecem

sayin formen 1975 4 kontaktorle devreyi nasil tamamladiniz resetlemeyi nasil yaptin cizimini bekliyorum

sayin formen 1975 4 kontaktorle devreyi nasil tamamladiniz resetlemeyi nasil yaptin cizimini bekliyorum

arakadasim resetleme icin 1.3.4 disinda kalan butonlari paralelleyip cikislarini reset kontaktorunun bobinine bagla.ve devre fazini reset kontaktorunun kapali kontagi uzerinden ver. ayni zamanda 3 ve 4 butona cikislarindan (yani 1 den sonra 4 yerine 3 e bastiginda resetlemesi icin) kendilerine bahli kontaktorlerin kapali kontaklari uzerinden reset kontaktorunun bobinine birer baglanti ver(3.butondan 4'e bagli kontaktorun kapali kontagi uzerinden aynisini 4.buton icin 3.butona bagli kontaktorun kapalisi uzerinden yap)buraya nasil resim yada sekil yuklenebildigini bilseydim devreyi verecektim zaten ama malesef daha ogrenemedim sordum yardimci olanda olmadi.ogrenince yuklerim

kontaktör çok büyük röle ile yap mühürleme ile cok kolay yaparsın
sifren 1341 bir numaralı röleye bastıgın zaman kitlesin ve cıkısını al
üç numaralı butonun girişine ver hepsini aynı sekilde yap
sırasıda sasırmaz onların yanında kullanmadıgın butonlardan da nc buton ile devre elektrıgını gezdir yanlıs basıldıgı zaman resetlesın bir numaralı butonun üzerinde 2 adet no kontak olacak 1 cisi elektrıgı o nc lerden alacak ikinciside 4 numara mühürlendiği zaman onun çıkışından ona ver

yanlıs anlamayın devreyı goremedıgımız ıcın bıraz bosa yorum yapıyoruz.Ama beyin jimnastigi olsun.Birden sonra tekrar bire basarsan ne oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri