Şifreli kapı kilidi sorunu

omerkrtl

Üye
Merhaba arkadaşlar sonexson marka şifreli kapı kilidi seti alıp bahçe kapısına bağladım içinde 3A trafoyla birlikte geldi bağlantıları doğru yaptığımdan eminim hem youtube dan izledim hem içindeki şemadan baktım. Sorun şu kapı şifre ve tag ile açılırken daire içindeki kapı açma butonuna bastığımda ilk seferde açıyor daha sonra açmıyor şifre paneli kendini korumaya alıyor 12v + yı söküp takınca kendine geliyor. Sizce çözümü nedir? Şimdiden teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Eski trafoyu değiştirdin mi yoksa çalışıyor mu ??

Eski trafoyu değiştirdin mi yoksa çalışıyor mu ??
Komple set aldım 3A adaptör kapı kilidi şifre tuş paneli. Acaba Amperi düşük mü geliyor diye elimde 30A lik adaptörü taktım yine aynı sorun oldu tuş paneli arızalıdır diye firmaya iade ettim sıfır panel yolladılar yine olmadı

Tamam o zaman şöyle bir şey olabilir kullandığın şifreli kilidin bağlantı farklı olabilir bazılar ekstra trafo istiyor bazları istemiyor ilk önce ona bak.
Başka bir şekli kullandığın kilidin kapı açma uçları + - ters gelmiş olabilir kapıyı açınca ortak gnd ac 12 volt veriyor olabilirsin oda cihazı kısa devre var diye kilitliyor olabilir . Bağlantı şemasına bakıp devrede diyot istiyorum bakın.

Tamam o zaman şöyle bir şey olabilir kullandığın şifreli kilidin bağlantı farklı olabilir bazılar ekstra trafo istiyor bazları istemiyor ilk önce ona bak.
Başka bir şekli kullandığın kilidin kapı açma uçları + - ters gelmiş olabilir kapıyı açınca ortak gnd ac 12 volt veriyor olabilirsin oda cihazı kısa devre var diye kilitliyor olabilir . Bağlantı şemasına bakıp devrede diyot istiyorum bakın.
Elektrikçiye danışdım bu tür şifre panelleri daire içinden kapı açmayı desteklemediğini söyledi. Com ucuna 12v+ verdim no ucunu kapı kilidine verdim.

Ekli dosyalar

• IMG-20231123-WA0047.jpeg
    IMG-20231123-WA0047.jpeg
    173.7 KB · Görüntüleme: 18
Tamam şöyle birşey yapmayı dene merkezi diafonun kapı açma trafosu varsa iptal et kapı açma uçları na birine şifreli kapı otomatiğini trafosundan
diafon.png
+12 volt ver diğer no ver

Aynı sorun bende de oldu normalde şemaya göre sarı kablonun bağlı olduğu open yazan kısımdan negatif tetikleme yapması gerekli. Yalnız bu durumda kullanabilmeniz için hem Open hem de Push kısımlarını kullanmanız gerekli yani kapıyı Open porta negatifle tetikleyip açtınız yeşil led yandı şimdi Push ile yeninden röleyi kapalı duruma getirmeniz gerekli. Bu şekilde hiç uğraşmayın yukarıdaki şemada arkadaşın bahsettiği gibi röle çıkışı doğrudan otomata gitsin, ikinci kilit veya otomat butonu yine doğrudan kapı kilidine gitsin ben o şekilde bağladım sorun çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri