Şehir içi trafikte dikkat.

Ali_Rıza

Katılımcı Üye
Normalde forumu serbest konuları paylaşmak için kullanmak istemiyorum fakat şu video ya bir bakmanızı tavsiye ediyorum.

Bağcılarda esrarengiz kaza! - Diğer - Haber, Video / Milliyet.com.tr İnternet TV

Bu video yu gördükten sonra, şehir içi trafikte yolun etrafını çok iyi görmedikten sonra ne kadar hızla gitmeniz gerektiğini bir daha gözden geçiriniz. Özellikle çocuklar şehir içinde çok önemli bir tehdit. Ayrıca bu çocuk sizin de çocuğunuz olabilir. Videoda da görüldüğü üzere sürücünün o hızda yapabileceği pek bişey yok.

Geçen hafta şehir içi bir yolda ilerliyorum. Hızım 40-45km/h. Bu arada 4 yaşlarında 1 kız ile annesi kaldırımda bekliyor. Sanırım içime doğdu ve iyice yavaşladım. Tam yanlarından geçerken kız kapıya tekme attı ve arabanın hızıyla biraz sarsılıp yere düştü. Ama 40km/h ile giderken o hareketi yapsaydı daha üzücü sonuçlar olabilirdi. Yani demem o ki, yanlarında ebeveyn leri de olsa çocuklar trafikte büyük tehdit. Belki hiç suçunuz yoktur, ceza almazsınız, ama vicdanınızdan kurtulmak o kadar kolay olmaz.
İyi çalışmalar.

evet! uyarıların için sağol arkadaşım. sana katılıyorum bende bir kaza geçirdim ama çok şükür bir insana çarpmadım, benim önüme e-5 te bir transit yattı ve olan oldu ,allahtan canımıza bir şey olmadı belki biraz daha yavaş olsaydım ona çarpmadan durabilirdim ama işte, şükür ne karşıda ne bizde bir sıyrık bile olmadı...

Yargıtayın son kararına göre kurallara uymuş olsanız bile ceza alırsınız.
Taksirli suçdan.

Bütün kurallara uyulduğunda (hız limiti de dahil), bir cezası olacağını sanmıyorum. Var mı?
Bizim komşumuz kamyon şöförü. Otobanda bir yayaya çarpmıştı ve adam ölmüştü. Hapis cezası almadığına eminim.

Hukuk bizim alanımız dışında, ilginç kararlar verebiliyor.
Dikkatli sürmek lazım.Olabilecek şeyleri düşünerek.
Ama belli olmuyor,havadan araba düşebiliyor
Üst geçitlere yada köprülere yaklaşırken biran köprünün üstüne bakıveririm.
Bir gün e-5 de köprü korkulukları yola düşmüştü.

Ben sürekli araç kullanıyorum. Hız yaptığım zamanlarda oluyor ne yalan trafikten pek fazla korkmam soğuk kanlıyım. Karsımdakinin acemi oldugunu olmadıgını ne yapıp yapmıyacağını kestirebiliyor ona göre kendimi ayarlayabiliyorum ...
Lakin ! Çok korktuğum bir şey var, çocuklar onların ne yapıcagını asla kestiremessiniz aklınıza gelmedik anda karsınıza cıkabiliyorlar. Bu yüzden etrafımda çocuklar varken alışkanlık gibi hemen yavaslıyorum.

Allah korusun bir cocuga carptıgımda yasayacagım vicdani rahatsızlığı hayal bile edebiyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri