ŞARJ ADAPTÖRÜ

aldığım cihazın şarj adaptörü yok. cihazın pilinde 7.4 volt 1100 ma yazıyor. şarj tablası da var.şarj tablasında 15VDC ve 8.4VDC 400mAH yazıyor bu cihazı şarj etmem için kaç volt kaç amper bir şarj aleti kullanmam gerekir.teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Piller şarj edilirken voltajlarının biraz üstünde olması gerekiyor zaten yazmışsın 8.4 v 400 ma veya 500ma yeterli olur..

Pilinde 7.4 volt yazıyor ise kesinlikle 8.4 volt ile şarj edeceksin...Şarj tablosunun üzerinde yazan diğer 15 volt değeri... -Daha önce gördüğüm ve tecrübelerime göre -
"Bu Şarj Tablosu İle 15 Volta kadar olan Pilleri Şarj Edebilirsiniz" demektir...
Senin Şarj tablosuna bir Jak ile gireceğin adaptörün voltajı 8-8,5 volt civarı olmalıdır... Ta ki 7.4 voltluk Pili şarj edebilsin...

Son düzenleme:
7.4 ile 10 volt arsında ve 400 mA ile 600 mA arasında bir adaptör kullanabilirsin senin işini görecektir yanlız kullanacağın adaptörün kalitesinide göz önünde bulundur kolaygelsin.......

4.8 volt 200 ma bir şarj adaptörü temin ettim jack ile tablaya giriş yaptım tablanın kırmızı ışığı yandı ve pili takınca da kırmızı ışık yanmaya devam etti 3-4 saat sonra kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı pilleri çıkardım alet çalıştı tam ve sağlıklı şarj olmuşmudur. ayrıca 8 volt 200 ma bir adaptör temin edip jack ile tablaya bağladım fakat tablanın kırmızı kırmızı ışığı yanmadı (denedim bağlantı da bir bozukluk yok ve adaptör sağlam)neden tablanın kırmızı ışığı yanmadı ve 4.8 volt 200 ma ile şarj olurmu.teşekkürler.

yüksek voltaj vermede 8-8.5 v 500ma yeter

şimdi sen pillerin voltajından daha aşğı bir voltaj verirsen pillerdeki voltajın verdiğin kadar olur. yani 5 v verirsen 5v ta kadar şarj edersin buda senin pil ömrünü azaltır ama 7.5 veya 8 200 mA değerinde bir adaptör kullanırsan yaklaşık olarak 6 saatte tam dolacaktır buda senin pil ömrünü uzatır....

sayın fakirullah 4.8 volt 200 ma şarj adaptörünü takınca şarj tablasının kırmızı ışığı yandı ve 3-4 saat sonra piller dolunca kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı fakat 8 volt 200 ma şarj adaptörü takınca kırmızı ışık hiç yanmadı bende o adaptörle şarj etmedim merak ettiğim kırmızı ışık neden yanmadı.not:adaptör sağlamdır ve çıkışa voltaj geliyor.

sayın fakirullah 4.8 volt 200 ma şarj adaptörünü takınca şarj tablasının kırmızı ışığı yandı ve 3-4 saat sonra piller dolunca kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı fakat 8 volt 200 ma şarj adaptörü takınca kırmızı ışık hiç yanmadı bende o adaptörle şarj etmedim merak ettiğim kırmızı ışık neden yanmadı.not:adaptör sağlamdır ve çıkışa voltaj geliyor.

Kırmızı ışık yanmasa da yavaş dahi olsa şarj edebilir... Fakat LED i çalıştıracak (20-30 mA) üzerinden geçmediği için yanmamış olabilir kırmızı ışık...

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri