Şantiye elektriği aboneliği

akım ve gerilim düşümü hesabını yaparak uygun kesitte seyyar kablo ile işinizi çözebilirsiniz. işletme sizin, şantiye sizin başka birşeye ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
akım ve gerilim düşümü hesabını yaparak uygun kesitte seyyar kablo ile işinizi çözebilirsiniz. işletme sizin, şantiye sizin başka birşeye ihtiyaç olmaz diye düşünüyorum.
yönetmelik önemli tabi, çünkü sonuç itibari ile gelen taşerona süzme sayaçla gideri düşeceksin, yönetmeliğe göre bu durum nedir, cezai bir sorumluluğu var mı bu önemli.

süzme sayaç kanunen yasak. müteahhit iş yerinin kendi personeli demiştiniz bu durumda neden süzme sayaç kullanmak isteniyordu? ayrıca mevcut abonelikler kimin üzerinde?

Benim bildiğim,kurum mühürlü süzme
sayaç koyup,tüketimi ana sayaçtan dü-
şüyor.

Son düzenleme:
süzme sayaç kanunen yasak. müteahhit iş yerinin kendi personeli demiştiniz bu durumda neden süzme sayaç kullanmak isteniyordu? ayrıca mevcut abonelikler kimin üzerinde?
müteahhit iş yeri ama sonuçta bazı işleri taşerona verecektir.. taşeronun kullandığı elektriği ücretsiz vermeme adına .

Proje ile başvurulacak.Normal abone prosedürü uygulanacak.Sizin tüketim miktarınız ana sayaçtan düşüldükten sonra,şantiye tarifesinden elektrik alacaksınız.İş yaptığınız kurumca yaptığınız sözleşmede " elektrik, kurumca karşılanacaktır " ibaresi yoksa durum budur.

Son düzenleme:
Proje ile başvurulacak.Normal abone prosedürü uygulanacak.Sizin tüketim miktarınız ana sayaçtan düşüldükten sonra,şantiye tarifesinden elektrik alacaksınız.İş yaptığınız kurumca yaptığınız sözleşmede " elektrik, kurumca karşılanacaktır " ibaresi yoksa durum budur.
Teşekkürler, bu kesin bilgi değil mi yönetmeliğe göre.

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri