İMAX-B6 şarj aleti ile Nİ-CD pil şarj yapmak

mbilgin55

Üye
iyi günler, yeni aldığım 10,8v 2200 mah ni-cd pilleri imax b6 ile şarj yapmak istedim, şarrj modundan ni-cd şarj kısmını seçtim, şar akımını 0,3 a olarak belirledim, şarj voltajı yada hücre sayısı secemedim makina voltajı otomatikmi seciyo? şarj işlemini 420 dakika sonra 13,6 voltta ve 1988 capasitete bitirdi sizce normalmi?, birde 2200 ma lik pilde 1988 bu pilin depoladığı mili amper cinsinden kapasitesimi? bu değer bana pilin gercek mili amperini mi gösteriyo?İMAX B6 yı yeni aldım tam tanımıyorum li-ion pilleri şarj yaparken hem amper hemde hücre sayısı secimi yapılıyor ama ni-cd pilde sadece amperi secebildim üstede yazdığım gibi hücresayısını yada voltajı kendimi ayarlıyo ,şarjı 13,6 voltta kesmesi normalmi? tektar şarj yapmak istediğimde şarj aletinde disch şarj modu var burada pili sıfır volta kadar bitirip mi şarj etmeliyim? saygılar .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri