üçgen kontaktörü neden bırakıyor

arkadaşlar ben karstan size yazıyorum.elimizde bir tane odun kesmek amacıyla hızarda kullanılmak üzere 37 kw lık bir motor var.malum 5 kw tan sonra yıldız-üçegn yol vereceğiz.benim sormak istediğim.
start düğmesine bastıktan sonra motor düzgün olarak yıldız olarak kalkıyor ama tam üçgen geçecekken kalıyor.geçerken sigprtalar felan sağlam herhangi bir atma yok.yıldız dan üçgene geçis süresi tahminim 8 saniye felan.
yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
geçecekken kalıyor ne demek biraz açar mısın
.yani yılıdız kontaktörü devreden çıktıktan sonra üçgen kontaktörü çekiyor hemen bırakıyor mu yoksa hiç çekmiyor mu

bu konuda sanırım elektronikmuh size yardımcı olur kendisi şahsen buna benzer sorunlarla çok karşılayor :D

zaman rölesi cıkışına bak

Önce gücü ayırıp sadece kumandayı devreye alın.Zaman rölesini kontrol edin,kontaktörün bobinini ölçün,bağlantısının kontrol edin.kontak kilitleme yapılmışsa onada bakın.

üçgen kontaktörü hiç devreye girmiyor.sistem tekrar duruyor

evet kumande devresini kontrol ediniz ve bide zaman rölesini başka bir zaman rolesi ile degiştirin

elinizde kumanda devresinin şeması varsa yükleyebilir misiniz? böylece sorunu bulmak kolaylaşır.

Kumanda ve güç devresi:

Not: Şemaya yakınlaştırarak bakınız...

Ekli dosyalar

• kumanda.JPG
    kumanda.JPG
    38.2 KB · Görüntüleme: 108
  • güç.JPG
    güç.JPG
    33.9 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri