ölçü aleti ile ölçüm yaparken dc ye geçmesi hk.

blue_game

Üye
ustalar merhaba elimde 1 ad 45 kw siemens sürücü var sürücü motor çıkışından ölçüm yaparkan dc moda geçiyor.

ölçüm yapmak için ac moda alıyorum faz faz arası ölçüm yaparken birden dc ye geçiyor ölçümü yalnış gösteriyor diğer sürücülerin çıkışından ac ölçme yaptığım zaman herhangi bir sıkıntı yok

birde şöyle birşey başımıza geldi bu sürücünün bağlı olduğu motor 2 kez motor klemensi yaktı 1 kez motor sargısı yaktı

amper ölçmeye kalktığımız zamanda her faz birbirine yakın olması gerekirken 1. faz 51A 2.faz 65A 3.faz 68A çıkıyor.

bu onu ile alakalı fikriniz nedir. Böyle birşey daha önce başınıza geldi mi?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
fluke 87v ile Duty Cycle modunda bir çok sürücüde sorunsuz ölçüm yapıyorum. Dediğiniz gibi ac den dc geçme gibi bir olay olmadı. Giriş fazlarında dengesiz akım değerleri var ise tristör diotları arızalı olabilir .

ustalar merhaba elimde 1 ad 45 kw siemens sürücü var sürücü motor çıkışından ölçüm yaparkan dc moda geçiyor.

ölçüm yapmak için ac moda alıyorum faz faz arası ölçüm yaparken birden dc ye geçiyor ölçümü yalnış gösteriyor diğer sürücülerin çıkışından ac ölçme yaptığım zaman herhangi bir sıkıntı yok

birde şöyle birşey başımıza geldi bu sürücünün bağlı olduğu motor 2 kez motor klemensi yaktı 1 kez motor sargısı yaktı

amper ölçmeye kalktığımız zamanda her faz birbirine yakın olması gerekirken 1. faz 51A 2.faz 65A 3.faz 68A çıkıyor.

bu onu ile alakalı fikriniz nedir. Böyle birşey daha önce başınıza geldi mi?

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Ölçu aletinin marka modeli nedir?
Surucu modeli nedir?
Motor kablo kesiti ve uzunlugu nedir?
Yük nedir?
Motor etiket bilgilerini gorebilir miyiz?

Ölçu aletinin marka modeli nedir?
Surucu modeli nedir?
Motor kablo kesiti ve uzunlugu nedir?
Yük nedir?
Motor etiket bilgilerini gorebilir miyiz?
Ölçü aleti unit
sürücü siemens
motor kesiti 4x25+16 yaklaşık 60 metre
motor 30 kw
etiket bilgileri şuan elimde değil
fluke 87v ile Duty Cycle modunda bir çok sürücüde sorunsuz ölçüm yapıyorum. Dediğiniz gibi ac den dc geçme gibi bir olay olmadı. Giriş fazlarında dengesiz akım değerleri var ise tristör diotları arızalı olabilir .
ölçü aletinde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum diğer sürücülü motorlarda sıkıntı vermeden amper ve faz faz arası faz nötr arası ölçüm yapabiliyor
sürücü siemens bu sürücü ile ilgili pek bilgim yok ama işin garip tarafı ac ile ölçüm yaparken daha dokundurduğum gibi dc ye geçmesi ilginç geliyor

Ölçü aleti unit
sürücü siemens
motor kesiti 4x25+16 yaklaşık 60 metre
motor 30 kw
etiket bilgileri şuan elimde değil

ölçü aletinde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum diğer sürücülü motorlarda sıkıntı vermeden amper ve faz faz arası faz nötr arası ölçüm yapabiliyor
sürücü siemens bu sürücü ile ilgili pek bilgim yok ama işin garip tarafı ac ile ölçüm yaparken daha dokundurduğum gibi dc ye geçmesi ilginç geliyor

Unit tek tip multimetre urettigi icin hemen ne kullandiginizi anladim. Bi de surucu 45kW, motor ise 30kW bu da parametreler dogru ayarlanmazsa sıkintiya neden olabilecegi anlasiliyor.

Unit tek tip multimetre urettigi icin hemen ne kullandiginizi anladim. Bi de surucu 45kW, motor ise 30kW bu da parametreler dogru ayarlanmazsa sıkintiya neden olabilecegi anl

Unit tek tip multimetre urettigi icin hemen ne kullandiginizi anladim. Bi de surucu 45kW, motor ise 30kW bu da parametreler dogru ayarlanmazsa sıkintiya neden olabilecegi anlasiliyor.
sürücünün parametreleri ayarlandı tabiki unit penseampermetre ile kontrolünü sağladım

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri