çevirme oranı testi

iyi akşamlar transformatör testlerinden sargı çevrim oranı ile ilgili bilgisi olan var mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dönüştürme oranı
K:Dönüştürme oranı
U1:primer gerilim
U2:Sekonder gerilim
I1:primer akım
I2:Sekonder akım
N1:primer sipir sayısı
N2:Sekonder spir sayısı
K=U1/U2 K=I2/I1 K=N1/N2
Devre gücü = S1= U1xI1 S2= U2xI2
Sipir başına indüklenen gerilim (Us)
Us=U1/N1 U2/N2

hocam teşekkürler.
konu başlığında yazdığımı konu içersinde yazmamışım.çevirme oranı testi ile bilginiz var mı?
trafo kademelerine göre yapılan sargı çevirme oranları(TTR) ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Ölçü aletinde ratio(oran) kısmında 149.25 gibi bir değer çıktı.
ve bunun sağ tarafında % dif(diferansiyel) değeri diye bir oran var.
tahminimce hata payını gösteriyor.çevirme oranları hesaplanan ile aynı.
ama %diferansiyel oranı biraz yüksek çıktı.%42'li bir değer.
anlam veremedim bu işe..
yardımcı olursanız sevinirim

% dif yazdığına eminmisiniz. çünkü hata oranı deviation veya error diye tanımlanır cihazlarda. cihazınızın markasını söyler misiniz? eğer 33/0,4 kV Dyn11 trafonun 34,5 kademesinde bir ölçüm yaptı iseniz bu kademedeki olması gereken çevirme oranı 149,389 dur. buda % -0,1 yapar ki bu da iyi bir değerdir.

hacam ben dif gördüm ve hata diye tanımladım..
cihaz markasına bakayım.şuan aklımda değil..
ama %42 lik bir değer veriyordu..

Transformatörlerdeki çevirme oranı testi hata oranı %dif olarak verilir bu değer %0.5 ten büyük olmamalıdır.%42 çıktıysa sarımlarda sorun var demektir.

muhtemelen cihaz sarım oranını hem ölçen hem de hesaplayan bir cihaz. eğer oran gerilimleri yanlış girildiyse %42 gibi bir değer çıkabilir. tabii eğer %dif hata oranı anlamına geliyorsa.

dif hata oranı cihazda muhtemelen cpc dir.

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri