Özlü sözler

Öğrencinin ekmeği kaleminin ucundadır.

Kalem kılıçtan daha keskindir.

Karşınızdakinin yazdığınızı anlama kapasitesi,ancak onun anlayacağı kadardır.

Bana bir kelime öğretenin kırk yıl kölesi olurum.

İlim Çin'de de olsa gidip ilim öğreniniz.

Erkeğin kalbine giden yol,midesinden de geçer.

(Bir şey)Çalışıyorsa hiç dokunma.(Bozulabilir!) Çin atasözü

Bir siyasetçi gelecek seçimi, bir devlet adamı gelecek kuşağı düşünür.
James F.Clarke

Hayatta en hakiki murşit,ilimdir fendir,diğerleri batıldır,hurafedir.

Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim.

Sanatı olmayan bir toplumun,hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ATATÜRK'ün Gençliğe Hitabesi;Yalnızca tv'lerde gördüğümüz gibi "Hababam Sınıfı" gibi filmler tarafından senaryo gereği bilinmemeli,her Türk genci,insanı tarafından anlamı,günümüzün zor şartlarındaki uygulanması açısından hazmedilmeli,her yerde uygulanmaya hazır olabilmeli ve prensipleri,ilkeleri,güncel olarak da uygulanabilmeli.Gelişmemiz,ileriye gitmemiz,dış ve iç karanlık güçlerin,yüce Türk milleti adına kurmuş oldukları hain tuzaklarından,kötü emellerinden,komplolarından,saldırılarından korunabilmemizin yegane temeli de budur.Başka ilkeler arama gayreti içinde bulunmamamız,yalnızca bu ilkelere bağlı kalabilmemiz;ülke menfaati,ülkenin geleceği açısından ayrı bir önem taşımakta.Saygılarımla.

Büyük adam geniş omuzları üzerinde dik bir baş taşıyan ve onun içindekiler için yaşayandır.

Dünya güzel olsaydı, doğarken ağlamazdık. Yaşarken temiz kalsaydık ölünce yıkanmazdık. NFK

Hararet nardadır sacda değildir,Keramet baştadır tacda değildir,Her ne arar isen kendinde ara,Kudüste Mekkede Hacda değil

Hiç düşmanım yok. Çünkü kimseye iyilik yapmadım

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri