Özlü sözler

alfa romeo

Beyinci Ali Usta
Yönetici
Yönetici
Hepimizin yaşamında ne kadar doğru bir söz diye düşündügümüz zorda kaldıgımızda çıkış kapısı olarak kullandıgımız ata sözü, anonim veya felsefik sözcükler vardır. bazılarını imzalarımızda da kullandıgımız bu sözcükleri paylaşalım .Paylaştıkça hatırlıyalım ,hatırladıklarımızla yolumuzu aydınlatalım.

Ey Türk Gençliği !
Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur.

Bu temel senin en kıymetli hazinendir.

İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır.

Bir gün istiklal ve cumhuriyetini müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezhür edebilir.

İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler.

Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle techit edebilirler.

Millet, fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk İstikbalinin Evladı !

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklal ve cumhuriyetini kurmaktır !

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Canım atam sen ne büyük bir insanmışsın ki 100 yıl sonra yaşayacagım, bu günü o günlerde görebilmişsin!

Ama atam,
Ben bırak önümüzdeki 100 yılı yarınımı net göremiyorum!!!

Son düzenleme:
bu sözü hiç aklımdan çıkarmam; başarı alınan risk ölçüsündedir...

güvenli bir işte çalişinca kendin için yeni birşeyler yaparmısın? Binlerce insan maaş esasına dayanan sorumluluk gerektirmeyen işler peşinde böyle biyerde kendini geliştirmek için bir nedenin yoktur!

Akıllı insan, başkalarının tecrübelerinden faydalanabilen insandır.

Başarının sırrı , uğraşılan konuya hakim olmaktır. [Benjamin Disraeli]

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur. [Konfüçyüs]

arkadaşlar yöneticimiz çok güzel bir konu açmış.ben bu sözleri topladım ve kendime bir takvim yapmıştım.her hafta sözü degiştiriyorum ve isminide haftanın sözü olarak tahtaya yazıyorum .anlayacagınız her hafta bir sözü okuyup uygulamaya çalışıyorum.sadece bir tane derseniz::'' aş ve iş sıcakken yenir''

bilgi paylaşıldıkça çoğalır! ama değeri azalır

Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır. (Mevlana)

yaradanımız bence yaralamaz özgür iradeydi şeytanım!

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri