Özel bir sorum olacak

Laves

Üye
Ben okuldan sonra 15 yıldır. sürekli daire şantiye magaza elektrikçisi olarak çalışıyorum.

Bugün bir arkadaşım sağlık sorunlari nedeniyle fabrikada ki elektrik teknisyenliği işini bırakacak.

Bana teklif etti 2 hafta beraber çalışalım dedi sonra bırakacak.

Asıl sorum okuldan sonra motor panolari ile pek alakam olmadı. Size göre 2 haftada ben bu işi cozebilir miyim. Altyapım pek iyi değil bildiğimiz de unuttum sayılır ama tabi bir altyapimiz var c

Arkadaşınız,kritik konularda bilgilendirirse,çalışacağınız yerde belli bir geçiş süreci için size anlayış göstereceğini kabul edecekse ( sizden başkası içinde bu anlayışı zaten göstermek zorunda ),siz de bu işi yapmayı kendinize görev ! kabul edecekseniz neden olmasın.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim cevabiniz için dediklerinizin hepsi yapilacak kendi kapasitem de yüksektir kapasitem yüksek olsa bile 2 haftada motor panolarıni roleleri kontatorleri çözecek pozisyona gelebilirmiyim

şu bir gerçekki iki haftada fabrika buyukse eğer panoların yerlerini nereleri beslediğini bile düzgün ezberleyemessin bizim sektörde ne kadar usta olursan ol bir işletmeden bir işletmeye gittiğin zaman zaten iki senen kayıptır ortamı ezberleyene kadar 18 senedir aynı yerdeyim bir senenin teknolojisiyle diğer sene birbirine tutmuyor her şeyide bilmene imkan yok zaten kendi görüşüm bizim mesleğin tek püf noktası var accık kafan çalışırsa işe başladığın ilk gün önce lavoboların yerini ezberliyorsun sonrada yemekhanenin kalanını zamanın akışına bırakıyorsun :D:D:D

faz nötr elektrikçisi isen 2 hafta değil 2 yıl da geçse zor biraz otomasyon plc sistemleri farklı arıza bulman halletmen kolay değil, boyacı küpü değilki sokup çıkarasın iş bitsin bence hiç bulaşma bildiğin işi yap
illada bu işe girecem diyorsan ekmek tüketimini sıfırla .

Yıldiz ve üçgen Kontaktor bağlantısını biliyoruz az çok hatırlamiz gerek. Ayrıca plc otomasyon panoları yok sanırım o 4 kw ile 10 kwlik motorlar var

Tabi plc otomasyon Vs. Olsa zaten hiç girmem

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri