Önlisans Diploması

burhankaya

Üye
iyi akşamlar herkese arkadaşlar ben 2 yıllık mezunum ve önlisans diplomam var faka bunun bana verdiği yetkiler hakkında pek bilgim yok önlisans diploması sahibi hangi yetkilere sahiptir buna yüksek gerilim de çalışma yetkisi oluyor mu yoksa bunu ayrımı almam gerekiyor beni bilgilendirebilirmisiniz acaba

Benim de önlisans diplomam var. Kablo çekme ve tesisat döşeme yetkiniz var. Merdivene çıkıp lamba tamir etme yetkiniz var. Üç otuz paraya hammaliye işler yetkiniz var. Şaka bir yana, pek bir yetkimiz yok. Şimdiki firmalar, Tekniker bol bulunduğu için, işe alırken MYO mezunu istiyor. Özellikle kurumsal bir firmada işe başlayacaksanız, orada belki bir avantajı oluyor. Orta gerilimde çalışabilmek için, EKAT belgesi gerekiyor. Bu şekilde arattığınızda nasıl alınacağına dair bilgi bulursunuz. Ben hiç OG ye merak salmadığımdan araştırmadım.
Allah işlerimizi kolaylaştırsın. Bunları sorduğunuza göre, iş hayatına sanırım yeni yeni başlıyorsunuz. İnşaallah, güzel işler ve hayırlı bir gelecek sizlerin olsun.

Benim de önlisans diplomam var. Kablo çekme ve tesisat döşeme yetkiniz var. Merdivene çıkıp lamba tamir etme yetkiniz var. Üç otuz paraya hammaliye işler yetkiniz var. Şaka bir yana, pek bir yetkimiz yok. Şimdiki firmalar, Tekniker bol bulunduğu için, işe alırken MYO mezunu istiyor. Özellikle kurumsal bir firmada işe başlayacaksanız, orada belki bir avantajı oluyor. Orta gerilimde çalışabilmek için, EKAT belgesi gerekiyor. Bu şekilde arattığınızda nasıl alınacağına dair bilgi bulursunuz. Ben hiç OG ye merak salmadığımdan araştırmadım.
Allah işlerimizi kolaylaştırsın. Bunları sorduğunuza göre, iş hayatına sanırım yeni yeni başlıyorsunuz. İnşaallah, güzel işler ve hayırlı bir gelecek sizlerin olsun.
Aynı anlama farklı terimler kullandınız da !
Teknik lise mezunu - Teknisyen
Meslek yüksek okulu mezunu(M.Y.O) - Tekniker

II.grup kapsamı:
II. Grup:
En az 2 yıllık yüksek teknik öğrenim görenler ile ortaokuldan sonra en az 4 veya 5 yıl mesleki ve teknik öğrenim görenler.

II.Grup yetki ve sorumlulukları:
Elektrik Tesisatçılığı İşlerindeki Görev ve Yetkiler
Madde 8: Elektrik iç tesisatı yapacak olanlar, 8.8.1983 tarihli, 18129 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Elektrik Tesisatçıları Hakkında Yönetmelik" ve bunun değişikliklerine dair yürürlükte bulunan Yönetmelik hükümlerine tabidirler.

II . Grup
a) (Değişik: 3.2.1990/20422 R.G.) Elektrik iç tesisi plan, proje, resim ve hesaplarının hazırlanması ve imzalanması işleri:
Bağlantı gücü 30 KW''''''''a kadar olan binaların elektrik iç tesisleri,
b) Elektrik iç tesisi yapım işleri:
Bağlantı gücü 125 KW, 400 Volta kadar tesisler,
c) İşletme ve Bakım işleri;
Bağlantı gücü 1000 KW''''''''a kadar (35 KW dahil) tesisler,
d) Muayene ve kabul işleri:
Kendileri tarafından yapılan tesislerin bakım, muayene, bağlantı ve kabulü için gerekli işlerin tamamlanması,
işlerinde yetkilidirler.

Son düzenleme:
Yazımda yanlışlık mı var? Evet , tekniker ve myo mezunu ( teknik bölümler) aynı şey. Öyle değil mi? Ben de istediğim yerde tekniker, istediğim yerde myo mezunu diyebilirim bu durumda. Nerede hata yaptığımı anlamaya çalışıyorum da. Anlayamadım.

yüksek okul mezunu tekniker teknik lise mezunu teknisyendir denilmişti bize ben öyle biliyorum..

m-usta-fa doğru yazmış hata yok
10 sene geçmesine rahmen hala üni.den almadığım (saklıyorlardır umarım) :)
KPSS de lise mezunlarına daha çok kadro olduğundan red etmek istediğim fakat başarılı olamadığım evrak

liseliden farkı yok

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri