Ölçüm OG'den Kompanzasyon nerden?

aslında trafolarda yüküm var çevre aydınlatmalarını besliyorum ama trafolarımın güçlerine nazaran bağladıgım yükler çok az enerjisini kesmeminde imkanı yok sabit grup kullanmadım yük olmadığı için bu konuda ne yapabilirim bu arada rinkli olarak yaklasık kablonun uzunluğu yaklasık 10.000 mt. civarı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Reaktörleri,AG den de bağlayabilirsiniz.Sayacınızın 8.8.0 değerinden yararlanarak bulacağınız
reaktör miktarını,trafolarınızın gücü oranında,trafoların AG buşinglerine bağlayarak çözüm
bulabilirsiniz.OG den yapılacak düzeltme daha pahalı bir çözümdür.

merhaba arkadaşlar 4 adet 400 kva trafomuz var sayaç ölçümü tek bir noktadan ve og den yapılıyor bütün trafolardakompanzasyon sistemi var ag den yapılmış ve sürekli reaktif yazıyor sistemde çalışıyor ne yapmam lazım kompanzasyonu og den yapacaksam hiç bilgim yok. Yok eğer ag den olacaksa neden reaktif yazıyor tşk

işletmenizde trafo yük dagılımlarına göre kondansatörlerinizin devreye grip çıkmasını kontrol edin birde birde sabit grup kondansatörlerinizi uygun olup olmadıgını kontrol edin lokal kompanzasyonlarda ayrı ayrı yrafolarınızın günlük degerlerini göz önüne alarak takip edin (TRAFODAN ÇEKİLEN AMPER=GÜÇ DEVREYE GRİP ÇIKAN KONDANSATÖR GRUP DEGERLERİ GİBİ)
kompanzasyon sisteminizden biraz daha bilgi verebilirseniz netür bir röle kullanıyorsunuz akım tarfolarınız degeri nedir trafo yukj dagılımları nasıl kademe degrleriniz nasıl gibi daha çok yardımcı oluruz

Fahri Yetiş Beye katılıyorum ve bir ilave yapayım. Reaktörleri trafolara dağatmanızda fayda olabilir, hepsini bir trafoya bağlamak sıkıntı yaratabilir. Elbette AG kompanzasyonların akım trafolarının bunu görmemesi gerekir.

Reaktörleri,AG den de bağlayabilirsiniz.Sayacınızın 8.8.0 değerinden yararlanarak bulacağınız
reaktör miktarını,trafolarınızın gücü oranında,trafoların AG buşinglerine bağlayarak çözüm
bulabilirsiniz.OG den yapılacak düzeltme daha pahalı bir çözümdür.

arkadaşlar bu gibi işletmelerde çok basit çözümler ile reaktif cezADAN kurtulmanız çok kolaydır yapılması hereken tek şey işletmenizin durumuna göre bir sistem dizayn edilmeli komple kompanzasyon sistemi biz üniversitede 8 adet güçleri 400 ila 1600 kva arasında değişen trafoları ölçüm tek og hat başından ve ring hat var hem yeraltı hem havai bunu çok basit bir yolla çözdük ve garantili şuanda değerleri inanamayacaksınız ama %5 altında çalışıyor ve biz bunuda garanti ettik üniversiteye ben elektrik mühendisiyim ülke de üretilen ithal bir çok kompanzayon ürünleri kullandım burada önemli olan sisteminize hangi ürünün oturacağına karar vermek arzu ederseniz benimle irtibata geçerseniz tüm sorunlu yerlerinizi kampüslerinizi ogden okumalı tüm işletmelerin cezasını ortadan kaldırabiliriz garanti veririz ve yüzdesel değerlerde dediğim gibi işletmesine göre değişmekle birlikte %10 endüktif kap %7 nin altına rahatca düşer ve bu herzaman garantili telefonum cebimi yazayım
0543 235 45 15 dediğim gibi elektrik mühendisyim ve mühendislik firması sahibiyim bir marka yada ürünün satıcısı değilim dediğim gibi önemli olan sizin şartlarınıza uygun sistemi dizayn etmek firmamızın adıda ELektrik KOMpanzasyon SİStemleri dir. ELKOMSİS:)

aslında trafolarda yüküm var çevre aydınlatmalarını besliyorum ama trafolarımın güçlerine nazaran bağladıgım yükler çok az enerjisini kesmeminde imkanı yok sabit grup kullanmadım yük olmadığı için bu konuda ne yapabilirim bu arada rinkli olarak yaklasık kablonun uzunluğu yaklasık 10.000 mt. civarı

iyi bir tesbit yapman lazım öncelikle 15 dk. (1saat daha saglıklı olur) sayaçın karşısına geç tabi buarada sabit grub yok diyon varsada kapat kompanzasyonumuzda kapalı diyon kapalı kalacak aktif - reaktif - kapastif degerlerini yaz bunu ancak hem gündüz hem akşam lambaları yaktıgın zaman da yapman lazım çıkan degeleri;
nekadar lık bir reaktif tüketimin var kapastif bir tüketimin var ihtiyaca göre şönt reaktör ve sabit grup kondansatör kullanacagını bulursun

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Geri