Çamaşır makinesine hakim olanlar bir bakabilir mi?

Aliykar

Üye
Evde indesit marka çamaşır makinesi kullanıyoruz çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor diye servis cagırdık servis rezidansı değiştirmek lazım demiş birde içini acıp kazanı cevirip motoru da değişmeli demiş garanti karşılamıyor demiş 200 liraya yapalır demiş hafta içi birgün eve gelip rezidans sökmüş yerine rezidans takmış yeni annem motoru sorunca rezidansın oraya taktım abla demiş annem söküğü parcanın resmini cekmiş sadece rezidansı sökmüş ev aletlerinden anlamıyorum anlayan varsa rezidansın orasında motor olur mu bana bir yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• DSC_0054.JPG
    DSC_0054.JPG
    304.4 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG-20160517-WA0003.jpg
    IMG-20160517-WA0003.jpg
    181.7 KB · Görüntüleme: 52
Evde indesit marka çamaşır makinesi kullanıyoruz çamaşır makinesi suyu ısıtmıyor diye servis cagırdık servis rezidansı değiştirmek lazım demiş birde içini acıp kazanı cevirip motoru da değişmeli demiş garanti karşılamıyor demiş 200 liraya yapalır demiş hafta içi birgün eve gelip rezidans sökmüş yerine rezidans takmış yeni annem motoru sorunca rezidansın oraya taktım abla demiş annem söküğü parcanın resmini cekmiş sadece rezidansı sökmüş ev aletlerinden anlamıyorum anlayan varsa rezidansın orasında motor olur mu bana bir yardımcı olur musunuz?

İyi akşamlar, Rezistansın sağ tarafında kayışın takılı olduğu parça motordur. Bence yenilenmiş. İkiside yeni görünüyor.
Rahat olun.
Güle güle kullanın :)

İkinci resim makineden sökülen rezistans birinci resimde kayışın bağlandığı parça makinenin motoru ama değişmiş mi buradan bir şey diyemem

İkinci resim makineden sökülen rezistans birinci resimde kayışın bağlandığı parça makinenin motoru ama değişmiş mi buradan bir şey diyemem

Kayışın bağlandığı makarada kayışın dışında kalan yerler hafif paslı mı ?

Haklısın ustam kayışın takıldığı yerlerin kenarı paslı motor değişmemiş!

Kayışın altından bobinin üstündeki örgü ipine bakınca da pırıl pırıl duruyor. Motor yeni olabilir ama rafta makara paslanmış olabilir. Aslında bu işlerde olan biri anında anlar durumu.

Arkadaş başlığı "iyi akşamlar" yerine daha uygun bir başlıkla değiştirse, bu işle uğraşanlar bir bakarlardı muhtemelen. ;)

Gordugum kadariyla rezistans degismis. Sagdaki resimde sokulen parcaya ait. Bundan baska sokulen ikinci parca yok ise motor sokulmemis. Sadece rezistansi degistirmisler.

Makinanizdaki ariza cihaz normal calisiyor yikama yapiyor sikma yapiyor sadece suyu isitmiyor ise sadece rezistansiniz arizali imis. Gozle gorunen durum motor degismemis. Degisse idi sokulen motorda elinizde olurdu. Ortada motor filan yok.

Cihaz uzerindeki motor cok temiz duruyor dediginize gore makinaniz yeni. Bu durumda motoru degistirmemisler gibi gorunuyor sahsi fikrim.

Motor kesinlikle değişmemiş, motor değiştiyse garanti dışı parçayı yani eski motoru bırakması gerekir Nasreddin Hoca gibi "kedi burdaysa ciğer nerde, ciğer burdaysa kedi nerde" diye servise sorabilirsin! Motor üzeri temiz doğru o da alü türü metal sebepli, somunda hiç anahtar izi yok hatta daha ileri gideyim soketin ve motorun üzerindeki tozlar duruyor :). @acaroz Ustam paslı mil 1-2 programda bu duruma gelmez kaldı ki servis sonrası annemizin makineyi çalıştırdığını sanmıyorum çalışan demir ışıldar :):p. Saygılarımla.

Motor kesinlikle değişmemiş, motor değiştiyse garanti dışı parçayı yani eski motoru bırakması gerekir Nasreddin Hoca gibi "kedi burdaysa ciğer nerde, ciğer burdaysa kedi nerde" diye servise sorabilirsin! Motor üzeri temiz doğru o da alü türü metal sebepli, somunda hiç anahtar izi yok hatta daha ileri gideyim soketin ve motorun üzerindeki tozlar duruyor :). @acaroz Ustam paslı mil 1-2 programda bu duruma gelmez kaldı ki servis sonrası annemizin makineyi çalıştırdığını sanmıyorum çalışan demir ışıldar :):p. Saygılarımla.

Doğrudur, sizler bu konulara daha hakimsiniz. Saygı bizden :)

@acaroz Ustam estağfurullah iyi bilme durumu değil sadece detaylara daha çok dikkat ediyorum. Konu başlığı kesinlikle yanlış konunun özeti değil forum kurallarında belirtiliyor arkadaş mutlaka başlığı düzeltmeli olmadı ben yöneticilerle iletişime geçerim.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri