ÇamaŞir makİnasi arizasi

BOSCH Wfm 2030 marka çamaşır makinam normal yıkıyor fakat sıkma işlemini yapmıyor.suyu boşaltıyor ağır devirde dönüyor ama hızlı sıkma devrine geçmiyor.kart-kömür vs. gibi arızaları olabilir gibi yorumlar okudum.cevaplarsanız sevinirim...TEŞEKKÜRLER

Motor kömürleriniz bitmiş, motorunuza Bakım yaptırın

slm.arkadaşım bende arçelik 5800 elektronik o.ç.m var f6 hata kodu veriyor neden olabilir ne yapmalıyım şimdiden teşekürler...

kardeşim önce selamlar.bahsettiğin olayın nedenlerini sana anlatayım.1 rezistans patlak 2.ntc arızalı 3 ve son olarak kart arızalı. bu üç maddeden biri..ntc dediğim parça rezistansın üzerinde takılı olur genelde yada kazanda ayrı olabilir .ariston indesitlerde modele bağlı oluyor nerde olduğu.bu seri makinalar kendi parçalarından herhangi birinde arıza olma durumunda bunu algılayıp hata verme özelliğine sahip.cihazda bulunan komponentler 5 8 adet arası olur genelde
bunlar pompa.ısıtıcı.ventil.yıkama motoru.kapı kilidi vs.neyse sen anlamışsındır zaten.

selamlar.cihazdaki arızanın sebebi yıkama motorunun üzerinde bulunan takometre sistemi.tako bobini yanık olabilir.kartın üzerindeki tako bobininin giriş noktasındaki devre elemanları(direnç diyot transistör gibi)yanık olabilir ki bunun kaynağı genelde motor üzerine akan suyun yarattığı kısa devredir.daha fazla bilgi isterseniz açıklamaları gene yazabilirim detaylı olarak

Moderatör tarafında düzenlendi:
alfa romeo doğru bi tanım yapmış kronik zaten arisonlarda program düymesi de dönüyo karşılaştık bir kaç defa genelde triyak pislik çıkartıyo

bende ariston marka çamaşır makinası var sorunu makinayı açtığınız zaman 10sn kadar bekliyor
ondan sonra sürekli su tahliye motoru çalışıyor ve program düğmesi kendiliğinden dönmeye başlıyor hiç durmadan ve makinanın ön kısmında kırmızı led sürekli yanıp sönüyor yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler
selamunaleyküm dostum ben kart beyin tamir işi yapıyorum ismim ahmet sen işini zorlastırıyorsun ariston sıkıntılı bir cihaz ama ben üstesinden gelme yollarını buldum eger kartı bana gönderirsen yardımcı olurum sende işini halletmiş olursun5325714235

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,228
Kullanıcılar
450,019
Son üye
ivanko_100

Yeni konular

Geri