Elektronik eğitim dersleri

Erdem⁣

Paylaşımcı üye
Uzun zamandır elektronik eğitim dersleri hazırlamak istiyordum.

Tabi bu biraz vakit alabilir. İlkbahara doğru hatta gelecek yıl başına kadar sürebilir. Ama önümde bir aylık bir boş zaman vardı. Ben de bir deneme videosu hazırladım. İlk adımı attığım için artık sizinle paylaşabilirim.

Henüz uygun bir ses kayıt sistemi araştırdığım için videoda ses yok.

Amacım Digilent'in analog elektronik 1 derslerinin Türkçesini hazırlamak. Bilmeyenler için adresi burası:

Digilent Inc. - Digital Design Engineer's Source

İkinci aşamada da bu dersleri deneylerle pratiğe geçirmek var. Bunun için de bilgisayara takdığınızda osiloskop, işaret üretici ve DMM olarak kullanabileceğiniz bir donanım gerekecek. Tabi bu noktada Digilent ya da National Instruments'ın ürünleri kullanılabilir. Ama bu noktada şahsen ben yerli üretim, kendi mühendislerimizin tasarladığı bir ürün kullanmak isterim.

Örneğin Digilent'in örnek bir deney videosunu buradan seyredebilirsiniz.

Gelişmeler için youtube kanalını ya da siteyi takip edebilirsiniz.

Arkadaşlar bu laboratuvarı cebinde taşımak konusunda çok hoş gelişmeler var.

Bu fikri Çizgi Teknoloji Araştırma Geliştirme ve Eğitim Merkezi'nin kurucusu sayın Niyazi Saral beye açtım. Çok beğendi.

Bu arada aslında çoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyen arkadaşlar kendi sayfasındaki elektronikle iç içe 35 yıl yazısını okuyabilirler.

Niyazi bey Digilent'in distribütörü ile konuşmuş. Eğer uygun fiyattan temin edebilirlerse yakında herkesin cebinde bir laboratuvar olacak.

Ben de merakla bekliyorum :)

Ya arkadaşlar biz neden geri kalıyoruz dünyadan biliyormusunuz adamlar herşeyin egitimini alıyorlar vede bunu paylaşıyorlar bakın ne güzel bir video hazırlayip yayinlamislar biz neden böyle kaliteli yayınlar yapmıyoruz eminim bizde bu adamdan çok daha kalitelileri vardır..

Arkadaşlar Niyazi beyin önerisiyle derslerin birebir çevirisini yapmaya karar verdik. Çeviriler tamamlandığında büyük ihtimal dersler mcuturkey sitesinde yayınlanacak.

Ama ben kontrolkalemi üyelerine bir güzellik yaparak, hem de geri besleme almak için ilk dersi paylaşıyorum.

Altyazıları açmak için soldan ikinci düğmeye basabilirsiniz.

Her türlü yorum, istek ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Arkadaşlar Niyazi beyin önerisiyle derslerin birebir çevirisini yapmaya karar verdik. Çeviriler tamamlandığında büyük ihtimal dersler mcuturkey sitesinde yayınlanacak.

Ama ben kontrolkalemi üyelerine bir güzellik yaparak, hem de geri besleme almak için ilk dersi paylaşıyorum.

Altyazıları açmak için soldan ikinci düğmeye basabilirsiniz.

Her türlü yorum, istek ve önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Güzel tamamlanınca burdan bilgilen didişen sevinirim biz de türkçe video yapsak keşke..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri