eşdeğer direnç hesabı

erhanfb

Üye
arkadaşlar çok acil yardım edin lütfen sınavım 1hafta sonra..

Hangi okulda okuyorsunuz ?Eğer,elektikle ilgili okuyorsanız ve bu soruyu yapamıyorsanız,bölüm değişmenizde yarar var.

elektronik bölümü ama hocamız çok hızlı geçiyor herşeyi sınıfça anlamıyoruz yani hiç birşey. yardım edecekmisiniz?

Reş= 2+2+3+3+6+6+6+3= 31Ω ama kendin yapmalısın...

Teşekkürler efendim, ama sanırım yanlış. A ve B noktalarının işlemleri ayrı ayrı yapılıp sonra toplanması gerekiyor. Yani A noktasının sonucu 2/2=1 oluyor diye düşünüyorum. Paraleller bölünüyor ve Seriler toplanıyor diye biliyorum. Neyse tekrar teşekkürler, Başka yardım edebilecek arkadaş varmı ?

İlk kısımdaki gruptaki 2 ohmluk iki diren. paraleldir ve eş değerleri 1ohm olur.
Diğer kısımdaki tüm dirençlerde çiziminize göre paraleldir ve eşdeğerleri 1 ohmdur.
Toplam Reş ise 1+1=2ohm olur.

Arkadaşım teşekkürler ama, B tarafında 1 tane seride var hepsi paralel değil ve sonuç 3 olması gerekiyor, hoca sonucu yazmış sadece. bize yapılış formülü gerekiyor.

O zaman sizin çiziminizde bazı eksiklikler ya da sıkıntılar var, çünkü var olan çizimde hepsi paralel olarak görünüyor.B tarafındaki seri hangisi acaba?

en üstteki 2 tane 3ohmluk direnç seri değilmi?

Bence seri ve paralel kavramlarını iyice öğrenmelisiniz.

Google

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri